תקיפה ישראלית בסוריה

דיווח בסוריה על תקיפה ישראלית באזור קוניטרה

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה שטנקים ירו פגזים על עמדת תצפית ובית חולים בדרום המדינה. גורם צבאי סורי: התקיפה בוצעה גם מהאוויר, וכוונה נגד עמדה של מה שכונה "הכוחות לשמירת הסדר"
רועי קייס
11 בפברואר 2019
20:20
עודכן ב 22:14

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית מדווחת הערב (שני) על תקיפה ישראלית באזור קוניטרה שבדרום המדינה. לפי הדיווח טנק ירה כמה פגזים לעבר עמדת תצפית בג'ובאתא אל-חשב ובית חולים באזור קוניטרה הישנה וגרם לנזקים. בסוכנות הידיעות הרוסית ספוטניק ציטטו את מושל מחוז קוניטרה שטען שצה"ל שיגר חמישה פגזים לעבר אזור הכפר ג'ובאתא אל-חשב. בצה"ל לא הגיבו לפי שעה על הדיווחים.

גורם צבאי סורי אמר כי צה"ל ירה הערב כמה פגזים לעבר תל א-דוהור באזור הכפר ג'ובאתא אל-ח'חשב. לדברי הגורם בשעה 19:50 כלי טיס ישראלי לא מאויש שיגר ארבעה טילים לעבר בית החולים באזור קוניטרה ולעבר מה שכינו: "הכוחות לשמירת הסדר", מונח שטרם הובהר ממנו אם מדובר בעמדה של כוח אונדו"ף של האו"ם. לדבריו, כתוצאה מהתקיפות נגרמו נזקים.


לפני כשלושה שבועות תקף צה"ל מטרות צבאיות השייכות לכוח קודס האיראני וסוללות הגנה אווירית סוריות בשטח סוריה. דובר צה"ל מסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור טיל קרקע-קרקע על ידי הכוח האיראני לשטח ישראל. בהודעת צה"ל נאמר כי המטרה של הטיל הייתה צפון רמת הגולן וכי הטיל יורט על ידי "כיפת ברזל".

הארגון הסורי לזכויות האדם דיווח כי בתקיפה נהרגו 21 בני אדם ובהם שישה מאנשי כוחות המשטר הסורי ועוד 15 בעלי אזרחות אחרת, מתוכם לפחות 12 אנשי משמרות המהפכה של איראן. נציגה של סוריה באו"ם, בשאר אל-ג'עפרי, איים בתגובה כי אם מועצת הביטחון לא תפעל נגד התקיפות הישראליות בארצו - סוריה תיאלץ להגיב ולתקוף את נמל התעופה בן גוריון. משרד החוץ של רוסיה פרסם הודעה שבה הבהיר כי "ההתקפות הישראליות על סוריה חייבות להיפסק". בהודעה ממוסקווה, בעקבות התקיפות שביצע צה"ל השבוע, נאמר עוד כי "סוריה לא יכולה לשמש זירה ליישוב סכסוכים גיאופוליטיים".