רצח תהילה נגר
צילום: פלאש 90

הפרקליטות על הסדר הטיעון עם רוצח תהילה נגר: "אין ראיה ישירה המוכיחה את ביצוע העבירה"

בפרקליטות הסבירו שלא היו עדים לאירוע והנאשם הכחיש את מעורבותו עד להסדר. הפרקליטות ציינה שתדרוש את העונש המרבי לעבירת הריגה - 20 שנות מאסר בפועל וכן, תדרוש מאסר על תנאי ופיצוי כספי למשפחה
אורלי אלקלעי
19 בפברואר 2019
11:23

פרקליטות מחוז צפון הגיבה היום (שלישי) על הסדר הטיעון שנחתם עם ראאד רושרוש, רוצח תהילה נגר, במסגרתו הורשע בהריגה ולא ברצח. "מדובר בתיק שבוסס מלכתחילה על ראיות נסיבתיות. אין שום ראיה ישירה המוכיחה כי הנאשם הוא שביצע את העבירה", נמסר בהודעה מטעם הפרקליטות.

עוד נמסר כי במסגרת הסדר הטיעון, יודה הנאשם בעבירות נוספות שביצע בנגר. בפרקליטות אמרו כי יידרשו את העונש המרבי לעבירת הריגה - 20 שנות מאסר בפועל וכן, יידרשו מאסר על תנאי ופיצוי כספי למשפחה.


בפרקליטות ציינו כי "איש לא היה עד לאירוע והנאשם הכחיש את מעורבותו במות המנוחה עד לרגע בו חתם על ההסדר והודה בעובדות כתב האישום המתוקן". נטען כי למרות הכחשתו של רושרוש, "התביעה סברה לאורך כל הדרך כי יש די ראיות נסיבתיות להוכיח את מעורבות הנאשם במותה של המנוחה".

הפרקליטות הסבירה כי היא סברה שלא יהיה נכון להתעלם מקשיים ראייתיים שעלו במהלך המשפט ולכן הסכימה לחתום על הסדר הטיעון. "התיקון בעובדות כתב האישום מתייחס אך ורק ליסוד הנפשי שבעבירה, וזאת בעקבות קושי משפטי שהתעורר במהלך ניהול המשפט, גם בהקשר זה. נוסף לקושי המשפטי קיימים קשיים נוספים שעלו במהלך ניהול המשפט והנוגעים לחומר הראיות. מטעמים משפטיים ואחרים, הנוגעים, בין היתר, לצנעת הפרט- לא נוכל לפרטם", נמסר בהודעה.

לאחר שבית המשפט המחוזי במצרת אישר הבוקר את הסדר הטיעון, בני משפחתה של נגר עוררו סערה בדיון במחאה על ההסדר, ועל הרשעתו של רושרוש (29) בהריגה ולא ברצח. "מערכת המשפט פשטה רגל. לשופטים אין כבוד, לעורכי הדין אין כבוד. בושה וחרפה למחוז צפון", אמרו. יגאל נגר, אביה של תהילה, אמר בדיון: "לא מדובר בהריגה, זה רצח. תעשו את תפקידכם, מבקשים מכם לדחות את העסקה הזאת, תשפטו אותו עד הסוף. לא מקובל על ידי משפחתי, על ידי עם ישראל, תדחו את העסקה הזאת".

מנגד, עורכי דינו של רושרוש הסבירו כי בתיק היו כשלים ומחדלים של המשטרה. עו"ד תמי אולמן אמרה: "ההסדר הוא ראוי בנסיבות של התיק. אנחנו מבינים את צערה של המשפחה. כאשר יש כשלים ומחדלים חמורים ביותר מבחינת עבודת המשטרה, התפקיד שלנו להציף את המחדלים האלה ולכן הגענו להסדר הטיעון. המחדלים הם מחדלי משטרה".

נגר, תושבת קיבוץ גינוסר, הייתה בת 20 במותה. גופתה של נגר נמצאה בחודש דצמבר 2016 סמוך למושבה מגדל. בכתב האישום המקורי צוין כי רושרוש תקף אותה באלימות קשה באמצעות אבן. כחודשיים לפני האירוע היא דיווחה על אלימות מצד רושרוש. עורכת דינו של הנאשם, תמי אולמן, אמרה בעבר לכאן חדשות כי "עקב מחדלי חקירה גדולים שהיו בתיק, הסדר הטיעון היה הצעד הנכון לכל הצדדים".