רה"מ נתניהו והשר בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו במסר לבנט: הפסקת אש, לא לירות בתוך הנגמ"ש

נתניהו חושש מההתקפות מימין ומבקש להרגיע את השר בנט, שמאשים אותו בכוונה לבצע נסיגות אחרי הבחירות. בנט לא היה אמור לתקוף את רה"מ, אך שינה כיוון בעקבות החיבור בין גנץ ללפיד
מיכאל שמש וזאב קם
24 בפברואר 2019
20:42

ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר היום (ראשון) מסר ליו"ר הימין החדש נפתלי בנט ובו אמר כי אינו מעוניין במתקפות הדדיות במהלך מערכת הבחירות וב"ירי בתוך הנגמ"ש". בחדשות הערב פורסם כי נתניהו חושש מההתקפות מימין ומבקש להרגיע את השר בנט, שמאשים אותו בכוונה לבצע נסיגות אחרי הבחירות.


עוד פורסם בחדשות הערב כי הקמפיין של בנט והימין החדש כלל לא היה אמור לתקוף את נתניהו והליכוד, כמו שדווח בכאן חדשות לפני כשבועיים. הכוונה בקמפיין הייתה לתקוף את השמאל, בדגש על בני גנץ ויאיר לפיד.

הכל השתנה ביום חמישי האחרון, בעקבות האיחוד בין חוסן לישראל ויש עתיד. אחריו החליטו בימין החדש לשנות כיוון ולעבור לתקוף גם את נתניהו. הסיבה לכך היא החשש מכך שמרוץ בין שתי מפלגות גדולות יגרום לכך שתהיה נהירה של קולות ממפלגות הימין לנתניהו, בעיקר על חשבון הימין החדש. לכן החליט בנט לתקוף את נתניהו סביב תכנית טראמפ. כך הוא צפוי לעשות גם בהמשך כדי למנוע מעבר קולות ממנו לנתניהו.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, המתמודד במקום השני בליכוד, התייחס היום לדבריו של נפתלי בנט כי ראש הממשלה יקים מדינה פלסטינית אחרי הבחירות. "שטויות במיץ עגבניות", אמר אדלשטיין לרן בנימיני ויגאל גואטה בתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב.

יו"ר הכנסת הזהיר כי "הירי בתוך הנגמ"ש וההתרכזות אחד בשני במקום ביריב" מיותרים ויכולים להזיק. "כל אחד יעשה את מערכת הבחירות כפי שהוא מבין, אבל בסוף כולנו נשב מחובקים באופוזיציה", אמר אדלשטיין.