זירת הפיגוע

אח של אחד המחבלים בפיגוע: "הם הופתעו, זו תאונה"

אחיו של המחבל שנפצע קל מירי צה"ל טען שהתנגשו ברכב הצבאי בטעות. עוד טען אחיו של הית'ם עלקם, שהיה שותף לפיגוע הדריסה הבוקר בו נפצעו שני חיילים, שאין לו קשר לפוליטיקה
נורית יוחנן
04 במרץ 2019
14:29

אחיו של אחד המחבלים שהשתתפו בפיגוע הדריסה הבוקר (שני), חאלד עלקם, טען לא מדובר בפיגוע אלא בתאונת דרכים. "הם הופתעו מהרכב הצבאי והתנגשו בו בטעות, למה שמישהו שירצה לדרוס חיילים יתנגש ברכב צבאי?" אמר לכאן חדשות.

לטענת אחיו של הית'ם עלקם, שנפצע מירי, לא הגיוני ששלושה ילכו לעשות פיגוע דריסה ביחד. עלקם אמר כי שלושת המחבלים, אחיו והשניים שנהרגו - יוסוף ענקאווי ואמיר דראג', היו בדרכם חזרה מהעבודה במאפייה.

"הית'ם צעיר, אין לו קשר לפוליטיקה. אני מכיר את השלושה באופן אישי, הם אוהבים את החיים כמו כל הצעירים", טען עלקם. גורמים פלסטיניים נוספים אמרו לכאן חדשות כי באזור הפיגוע התרחשו בעבר תאונות דרכים רבות ושדה הראייה בו צר.


הבוקר דיווחו מקורות פלסטיניים כי בכפר נעמה שבו התרחש פיגוע הדריסה, צעדו כמה עשרות בני אדם ןקראו לחמאס ולג'יהאד האיסלאמי לנקום את מותם של שני המחבלים שנהרגו. בין פריטי המחבל שנאספו בזירה נמצא סרט ירוק של חמאס.

מתחקור של פיגוע הדריסה עלה כי המחבלים השליכו בלילה בקבוקי תבערה אל מעבר הסמוך לכביש 443. ברכב שבו ביצעו את הפיגוע, נמצאו בקבוקי תבערה נוספים. המרכז הרפואי שיבא עדכן על מצבו של הלוחם שנפצע קשה בפיגוע: "יצא מחדר הניתוח והועבר לטיפול נמרץ. מצבו קשה, אך יציב".

מצבו של לוחם נוסף קל. הלוחמים נפגעו מרכב פלסטיני שהאיץ לעברם בכפר נעמה מערבית לרמאללה. כוח צה"ל שהיה במקום הגיב בירי לעבר הרכב הדורס, וכתוצאה ממנו נהרגו שני מחבלים והשלישי נפצע קל. 

מדובר צה"ל נמסר כי המחבלים דרסו ברכבם מספר לוחמי צה"ל שעצרו בצד הדרך ביציאה מהכפר. מתחקיר ראשוני של הפיגוע, עלה כי תקלה ברכבם של הלוחמים גרמה להם לעצור ולרדת מהרכב. אחרי שירדו ממנו ביציאה מהכפר - התרחש הפיגוע. מקורות פלסטיניים דיווחו כי לאחר הפיגוע, התפתחו בכניסה לכפר נעמה עימותים בין תושבי המקום לכוחות צה"ל. בין השאר, יודו אבנים ונורו גז מדמיע וכדורי גומי.