בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
צילום: הדס פרוש ותומר נויברג, פלאש 90

מסתמן: נתניהו יבקש דחייה של השימוע - אך מנדלבליט יאשר רק כמה שבועות

היועץ המשפטי הודיע לנתניהו, ולשאר החשודים בתיקים 1000, 2000 ו-3000, כי השימועים ייערכו לכל המאוחר בעשירי ביולי - כשלושה חודשים לאחר פרסום חומרי החקירה. במקביל, נתניהו מתכוון לקחת הלוואה למקורביו כדי לממן את ההוצאות המשפטיות - מה שלא דורש את אישור ועדת ההיתרים
תמר אלמוג
11 במרץ 2019
21:13

לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עדכן היום (שני) את פרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי השימוע בתיקים 1000, 2000 ו-4000 ייערך לכל המאוחר בעשירי ביולי, ההערכה כבר כעת היא כי נתניהו יבקש דחייה. עם זאת מסתמן כי מנדלבליט לא יאפשר את דחיית השימוע ביותר מכמה שבועות.


מנלדבליט הודיע על המועד המתוכנן לשימוע, יחד עם הודעתו על כך שהחליט להיעתר לבקשת נתניהו לפרסם את חומרי החקירה בשלושת התיקים רק לאחר הבחירות - בעשירי באפריל. החלטת היועץ המשפטי לממשלה מותירה לנתניהו ולשאר החשודים בפרשות שלושה חודשים להיערך לשימוע מרגע פרסום חומרי החקירה.

בתוך כך, נתניהו מתכוון לקחת בקרוב הלוואה ממקורביו לטובת הוצאותיו המשפטיות - מה שלא דורש את אישור ועדת ההיתרים, כפי שנדרש במקרה של תרומה. מוקדם יותר היום עתר ראש הממשלה לבג"ץ נגד החלטת ועדת ההיתרים, לדחות את בקשתו לקבלת מימון להוצאותיו המשפטיות ממקורביו, וביקש לבטל את ההחלטה. נתניהו מבקש מבג"ץ לדון בדחיפות בעתירה, כשלדבריו, בשל היקפי שכר הטרחה העצומים הכרוכים בהגנתו הוא עלול למצוא את עצמו בלי סניגורים לקראת השימוע בעניינו.

האזינו לפודקאסט הבחירות של כאן חדשות