הרב אחיעד אטינגר
פלאש 90

משפחת הנרצח: "ירה 4 כדורים וניסה למנוע רצח נוסף"

גיסו של הרב אחיעד אטינגר אמר בהצהרה לתקשורת כי "ברגעיו האחרונים חתר למגע עם המחבל בלי לחשוב על עצמו".
כרמל דנגור
18 במרץ 2019
12:45

"ברגעיו האחרונים חתר למגע עם המחבל בלי לחשוב על עצמו" - בהצהרה לתקשורת סיפר היום (שני) נדב ארבל, גיסו של הרב אחיעד אטינגר שנרצח בפיגוע בצומת אריאל אתמול, על בן משפחתו. "מאז הפיגוע אנחנו מגלים שהתכונות של הרב בחייו הופיעו גם ברגעיו האחרונים", אמר.


"הוא ירה ארבעה כדורים מנשקו האישי וניסה למנוע רצח נוסף, מבלי לחשוב לא על עצמו ולא על משפחתו", המשיך ארבל. "מסירות הנפש אפיינה את הרב לאורך השנים כשהוא ומשפחתו קבעו את ביתם בדרום ת"א, הקימו ישיבה ופעלו לחיזוק הזהות היהודית ולליווי ולסיוע למשפחות בדרום ת"א".

"את אותו החסד והמסירות המשיכו הרב אחיעד ובני משפחתו כשהחליטו לתרום את איבריו כדי להציל חיים נוספים", הוסיף ארבל. "הפיגוע אתמול, כמו פיגועים רבים נוספים, מחדדים שוב את הצורך בהרתעה בלתי מתפשרת, בכל הכוח, ובענישה המירבית שכוללת הריסת בתי מחבלים וגירוש בני משפחותיהם מהארץ. אנחנו סומכים על כוחות הביטחון שיצליחו לחסל את המחבל הרוצח ויעבירו מסר ברור לכל מי שמנסה לפגוע בנו - דינו למות".

הבוקר מת מפצעיו הרב אחיעד אטינגר, שנפצע אנושות בפיגוע המשולב באריאל אתמול. במשפחתו אמרו כי אטינגר "נפל על קידוש ה' בידי מרצח שפל במהלך פיגוע שבו גילה תעוזה, תעצומות נפש ואומץ רב תוך שהוא יורה במחבל הנתעב".

"כמו הפעולה שהוא עשה שסיימה את חייו, כך הוא היה בעצם כל חייו", סיפר שכנו של אטינגר, אביעד גזבר, בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב'. "כל פעם שהוא ראה איזושהי משימה, איזשהו משהו שצריך להיות, הוא תמיד היה הראשון. הוא התעסק כל הזמן רק בצרכי ציבור, לא נגע בשום דבר לעצמו, פשוט צדיק יסוד עולם, כל היום היה עסוק רק באחרים".


"חשבתי שזה ברור שאם הוא היה באזור היה נכנס לתוך האירוע ומנסה לפתור אותו, כמו כל דבר", המשיך גזבר לספר. "ברגעים כאלה אתה עובד לפי אינסטינקטים, האינסטינקטים שלו כל כך טהורים וכל כך למען אחר, רק למען האחר, לא הייתה שום אופציה אחרת".

כוחות הביטחון, צה"ל, שב"כ ומשטרה לצד יחידות מיוחדות, ממשיכים במרדף אחר המחבל שביצע את הפיגוע המשולב באריאל. לפי דיווחים פלסטיניים, מדובר בעומר אבו לילא, בן 19, מהכפר א-זאוויה שבאזור סלפית. המחבל ללא רקע ביטחוני קודם וללא שיוך ארגוני. אמש כוחות צה"ל ביצעו חיפוש בביתו ותחקרו את בני משפחתו, והלילה מיפו את בית המחבל כדי לבחון את האפשרות להרוס אותו.

על פי הערכות, המפגע החמוש מסתתר באחד הכפרים באזור. במערכת הביטחון הידקו את המצור סביב האזור שבו הוא עשוי להסתתר, ונראה כי פעל לבדו. המצוד נמשך גם בלילה בשילוב פעילות מודיעינית, כולל איסוף מידע על המחבל ומשפחתו. ההערכה היא שהמחבל ייתפס - כמו במקרים הקודמים. 

תגיות:
פיגוע