שני החשודים ברצח תורתי מפנים פח אשפה בסמוך למקום ה
צילום: משטרת ישראל

המשטרה: פוענח רצח עדיאל תורתי; תיעוד – כך פינו החשודים את גופתו בפח אשפה

לפי החשד, קרו גבוריאן ואלירן אסקיאס דקרו את תורתי בסכין יפנית ושבר בקבוק במהלך ויכוח, וחנקו אותו. אחר כך ניקו את יחידת הדיור שבה נרצח, ופינו את הגופה
הדס גרינברג
24 במרץ 2019
16:42

המשטרה הודיעה אחר הצהריים (ראשון) כי פענחה את תיק היעלמותו ורציחתו של עדיאל תורתי בפתח תקוה בינואר השנה. נגד שני החשודים שנעצרו בפברואר יוגש כתב אישום בגין רצח.

לפי המשטרה, יום לאחר מציאת גופתו של תורתי בשטח פתוח באזור פתח תקוה, חוקרים שהגיעו ליחידת דיור שלפי החשד בה נרצח, הריחו בה ריח חזק של חומרי ניקוי. בהמשך התברר כי הדירה עברה ניקוי יסודי שכלל צביעה חלקית של הקירות, הוסרו מושבים מכיסאות, ומזרן בדירה נקרע.


החוקרים, שבדקו מצלמות אבטחה בכל אזור זירת מציאת הגופה, זיהו את שני החשודים במעורבות באירוע, קרו גבוריאן בן ה-22, ואלירן אסקיאס בן ה-23 - שניהם תושבי פתח תקוה. בצילומים נראה תורתי נכנס ליחידת הדיור של גבוריאן, וכעבור כשעתיים האחרון יצא ממנה ביחד עם אסקיאס ואדם נוסף – ביחד עם הקטנוע של הקורבן. בהמשך ובשעות הערב, קרו חזר לדירה עם החשודים הנוספים, כשאחד מהם נושא פח זבל וכולם עוזבים את הדירה לאחר כשעה.

לפי הודעת המשטרה, החוקרים הצליחו לאתר את מסלול נסיעתם של החשודים לאחר מותו של תורתי ומצאו כי למחרת האירוע, הם הגיעו לבית עסק ורכשו בו חומרי ניקוי. החשודים נכנסו ליחידת הדיור ולאחר כשעתיים עזבו אותה כשהם נושאים עמם שקיות אשפה גדולות.

בחקירה עלה כי התפתח ויכוח בין תורתי לבין החשודים, בו דקרו את הקורבן בסכין יפנית. בהמשך, גרר קבוריאן את הקורבן למקלחת והמשיך לדקור אותו כשאסקיאס מצטרף אליו ודוקר את הקורבן, עד לשבירת הסכין. בהמשך, לקח אלירן בקבוק וודקה, שבר אותו ועם שבר הבקבוק החשודים המשיכו לדקור את הקורבן ואף חנקו אותו באמצעות בגד שלופף סביב צווארו. בהמשך, שוסף גרונו של הקורבן באמצעות שבר הבקבוק על ידי קרו, שיצא מהמקלחת, התיישב על המיטה ואמר: "גמרתי אותו".

בשבוע שעבר הוגשה נגד שני החשודים הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדם כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

תגיות:
רצח