בני גנץ באיפא"ק
צילום: אי-אף-פי

גנץ באיפא"ק: "לא יהיו כהניסטים ומושחתים שיובילו אותנו"

יו"ר כחול לבן נשא דברים בפני כינוס השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון. על הירי מעזה לשרון אמר: "אלה שרוצים חיים, חזקים יותר ממי שמחפש מוות". על איראן אמר: "אתם מכירים אותי, ולא רק מהטלפון הנייד שלי". מייק פנס אמר: "מתקפת הטילים מוכיחה כי חמאס אינו שותף לשלום"
גילי כהן
25 במרץ 2019
15:46
עודכן ב 16:49

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, נואם כעת (שני) בפני כינוס ועידת איפא"ק בוושינגטון, ארצות הברית. גנץ התייחס בנאומו, בין השאר, לפגיעת הרקטה הבוקר במושב משמרת שבשרון: "תפילותינו עם האנשים שנפגעו במתקפת הטילים היום. זה הדבר היחיד שיש לאויבים שלנו, הם חיים בשביל השנאה הזו. אנחנו חיים עבור תקווה. אנו חיים עבור ההבטחה לעתיד טוב יותר. מי שרוצה חיים תמיד חזק יותר ממי שמחפש מוות. אני אומר לכם מנהיגי חמאס - לא תצליחו לשנות את זה. נתניהו עשה בחכמה ששב לישראל".

יו"ר כחול לבן התייחס לאיום האיראני, ואף התבדח על פרשת הפריצה לטלפון הסלולרי שלו: "אני אומר לאיראנים - אתם מכירים אותי, ולא רק מהטלפון הנייד שלי. במשמרת שלי לא תהפכו למעצמה אזורית. ילדי טהראן וילדי ירושלים נולדו ללא שנאה. אני יודע שאזרחי איראן מחכים לשחר חדש, אותו אני מקווה שנזכה לראות עוד בחיינו. עד אז, אני אומר לחיזבאללה, חמאס, אל-קאעידה ודעאש - המציאות בדרום בלתי נסבלת, כאשר ילדים ישראלים ישנים במקלטים וחמאס חוגג, חייבת להסתיים עכשיו והיא תסתיים עכשיו.


"לא נתפשר על הנושאים הבאים: ירושלים תמיד תהיה בירת ישראל המאוחדת. בקעת הירדן תמיד תהיה גבול הביטחון המזרחי של ישראל. האחריות לביטחון מדינת ישראל תישאר בידי צה"ל בלבד. זה דבר מיוחד מאוד עבור ישראל, לעולם לא נבקש מאף אחד להילחם עבורינו, אנחנו נדאג לעצמנו. לעולם לא נבצע נסיגה מרמת הגולן".

גנץ גם התייחס למערכת הבחירות בישראל, והוסיף עקיצה לנתניהו: "לא ניתן לרדיקלים משני צידי המפה הפוליטי להגיע לשלטון. לא יהיו כהניסטים שיוביליו אותנו, לא ניתן לגזענים להוביל את מוסדותינו ולא ניתן למשוחתים להוביל אותנו".

מוקדם יותר גנץ כבר הגיב על הירי מרצועת עזה ומתח ביקורת על ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "המציאות שבה חמאס הופך את ישראל לבת ערובה היא חסרת תקדים", קבע יו"ר כחול לבן. לדבריו, "מדובר בפשיטת רגל ביטחונית ונתניהו חייב לשוב לישראל כדי לטפל בהסלמה. האם גם עכשיו תנוח דעתו עם הודעת חמאס על טעות, או שיואיל סוף סוף להתרכז בביטחון אזרחי המדינה?".

מייק פנס: "לעולם לא ננהל משא ומתן עם חמאס"

סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס גם נשא היום דברים בוועידת איפא"ק והתייחס לירי על משמרת: "מתקפת הטילים שהתרחשה היום מוכיחה כי חמאס אינו שותף לשלום, אלא ארגון טרור שמבקש להשמיד את ישראל. ארצות הברית לעולם לא תנהל משא ומתן עם חמאס".


פנס הוסיף: "האיום הכי גדול על יציבות המזרח התיכון היא איראן. העם האיראני מפגין נגד המשטר, והכלכלה האיראנית קורסת. תחת הנהגתו של טראמפ ארצות הברית תמשיך להתנגד לפעילות הזדונית של איראן, ותחת הנשיא טראמפ ארצות הברית לעולם לא תאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני.

"ישראל וארצות הברית תמיד יעמדו ביחד, הן יותר מחברות, הן יותר משותפות או בנות ברית. ארצות הברית וישראל זה משפחה".