פיצוצים בחאלב, הלילה

סוריה: "סיכלנו תקיפה אווירית של ישראל בחאלב"

סוכנות הידיעות הרשמית במדינה דיווחה כי התקיפה הישראלית כוונה אל כמה עמדות שבצפון מזרח העיר, וכי כמה טילים יורטו; מרכז המעקב הסורי: התקיפה כוונה אל מחסני נשק איראניים
רועי קייס וסולימאן מסוודה
27 במרץ 2019
23:38
עודכן ב 01:49

גורם צבאי סורי רשמי מאשים כי חיל האוויר הישראלי תקף הלילה (חמישי) באזור התעשייתי באזור א-שייח' נג'אר בצפון מערב העיר חאלב, הממוקמת בצפון סוריה. לפי הגורם, מערכות הנ"מ הסוריות בלמו את התוקפנות ויירטו מספר טילים. לפי מרכז המעקב הסורי בתקיפה נהרגו מספר בני אדם, אך מסוכנות הידיעות הסורית הרשמית נמסר כי נגרמו נזקים בלבד.


לפי מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, היה מדובר במחסני אמל"ח איראניים שהותקפו באזור נמל התעופה של חלב. לפני השעה 23:30 החלו להופיע דיווחים על פיצוצים עזים שנשמעו באזור שדה התעופה של חלב שנמצא בקרבת אזור א-שייח' נג'אר. כתוצאה מהתקיפה, לפי הטלוויזיה הסורית, הייתה הפסקת חשמל מוחלטת באזור חלב.

בחודש פברואר דיווחו כלי התקשורת הסוריים הממלכתיים על תקיפה אחת לפחות של צה"ל באזור קוניטרה בגולן הסורי. נזכיר שלפני מספר שבועות חשפו בצה"ל את ניסיון ההתבססות של חיזבאללה באותו אזור באמצעות שכירי חרב מקומיים. ב-20 בינואר ינואר האחרון שוגר טיל קרקע קרקע לאתר החרמון שיורט על ידי כיפת ברזל, שעה קלה אחרי שכלי התקשורת הרשמיים בסוריה דיווחו כי מערכות הנ"מ הדפו תקיפה ישראלית בפרבר הדרומי של דמשק.

בישראל ייחסו את הירי לחרמון לכוח קודס במשמרות המהפכה של איראן ובליל של ה-21 בינואר בוצעה תקיפה נרחבת של חיל האוויר נגד מטרות איראניות וסוללות נ"מ שניסו ליירט את הטילים הישראליים. יש לציין כי גם ביולי 2018 דווח על תקיפה ישראלית באותו מרחב, אזור חאלב, גם כן כחלק מסיכול העברת אמצעי לחימה של איראן וניסיונות התבססותה צבאית בסוריה.