בישראל מאשרים: למרות הירי – ההקלות לעזה יורחבו

גורמים בירושלים אמרו כי ההקלות לרצועה, שכוללות את הגדלת שטח הדיג, יורחבו כמתוכנן. ישראל צפויה לאשר גם העברה של כסף קטרי לעזה
גילי כהן
31 במרץ 2019
20:54

גורמים בישראל מאשרים הערב (ראשון) כי למרות הירי מרצועת עזה, ההקלות לרצועה יורחבו החל ממחר. ההקלות כוללות, בין השאר, את הרחבת שטח הדיג בעזה. ישראל צפויה לאשר השבוע גם העברה של כסף קטרי לעזה, כחלק מהסיכומים הקודמים בינה לבין חמאס בתיווך מצרי וקטרי. בנוסף, בישראל שוקלים לאשר את הגדלת המענק מקטר, אחרי שהמדינה מהמפרץ כבר הביעה נכונות להגדיל את הסכום שמועבר לעזה עד 40 מיליון דולר.


בינתיים, השקט בשטח לא נשמר. פצצת מרגמה נורתה אחר הצהריים מרצועת עזה לישראל, אך נחתה בשטחי הרצועה. קודם לכן נשמעה אזעקת צבע אדום במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב, ותושבים דיווחו כי שמעו פיצוץ.

לפנות בוקר תקפו טנקים של צה"ל כמה עמדות של חמאס ברצועת עזה. זאת, בתגובה לשיגור חמש רקטות הלילה למועצה האזורית אשכול. הרקטות נפלו בשטח פתוח, ולא היו נפגעים. הפלסטינים דיווחו שצה"ל תקף ארבע עמדות, שתיים מהן בדיר אל-בלח, ושתיים מזרחית לעיר עזה.

על רקע הבנות הרגיעה המתגבשות, בכיר חמאס איסמאעיל רדוואן אמר הערב בריאיון לערוץ אל-אקצה כי "ההתנגדות הכריחה את הכיבוש להגיע להבנות". לדבריו, לא מדובר על הפסקת אש בין הפלגים בעזה לישראל, אלא "הבנות בלבד".

מנהיג חמאס, איסמאעיל הנייה, שיבח מוקדם יותר את המשתתפים אתמול בצעדת השיבה בגבול עם ישראל, ואמר כי "הרימו את דגל פלסטין". בביקור שערך בסוכת האבלים של אחד מהרוגי ההפגנה אתמול, הוסיף הנייה כי "עזה היא שמייצרת את האירועים הגדולים, לא רק כדי להגן על עצמה – אלא גם על ירושלים והאסירים".

בהכנת הידיעה השתתף משה ברקוביץ'