אירוויזיון 2019

וונדר וומן באירוויזיון: גל גדות ונטע ברזילי יופיעו בתחרות בתל אביב

כשאנחנו פחות מחודש לפתיחת האירוויזיון, התקיימה מסיבת עיתונאים מיוחדת של כאן ועיריית תל אביב לקראת החגיגה הגדולה של אירופה. היינו שם ודלינו עבורכם את כל מה שצריך לדעת לקראת האירוע הגדול של השנה. ומה עם מדונה? הפרטים בפנים
כאן אירוויזיון
15 באפריל 2019
14:00

החלום מתחיל להתגשם: פחות מחודש לפתיחת אירועי האירוויזיון, התקיימה היום (שני) מסיבת עיתונאים רשמית במתחם האקספו תל-אביב, בו יתקיים אירוויזיון 2019. עשרות עיתונאים מהארץ ומהעולם הגיעו לביתן 10, שם חשפו מתוך ההכנות וההפתעות שמכינים מפיקי האירוע לקראת החגיגה שתצא לדרך בחודש הבא.

אז מה מצפה לנו באירוויזיון 2019? כתבתה של שני נחשוני - 

רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב פתח את האירוע עם מילים על גודל המעמד: "לשני ההורים, התאגיד והעירייה, לא היה זמן רב ללידה. אחנו כעת בחודש השמיני, המרגש והעמוס. עוד חודש של עבודה ואירוויזיון 2019 ייצא לאוויר העולם. הזדמנות להראות את פניה היפות של המדינה לאלפי תיירים שיגיעו ועשרות מליוני הצופים שיצפו בתחרות". חולדאי גם ציין כי בהמשך לפרסומים בימים האחרונים, העירייה תפעיל מערך הסעה מיוחד של 50 אוטובוסים במהלך ימי שישי-שבת של שבוע האירוויזיון לנוחיות התיירים ותושבי תל אביב' שיוכלו לקחת חלק באירועי התחרות, באקספו וברחבי העיר.

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי. צילום: דניאל דונקלמן

מיד אחריו עלה אלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד השידור "כאן", ושיבח את שיתוף הפעולה עם עיריית תל-אביב. קובלנץ ציין גם כי חגיגות האירוויזיון יתקיימו סמוך לציון שנתיים להקת התאגיד ואף הבטיח בחגיגיות: "זה יהיה האירוויזיון הטוב בהיסטוריה. אנחנו לא מאמינים בלהנמיך ציפיות".

המפיקה הראשית של האירוויזיון, זיוית דוידוביץ, חשפה כמה פרטים ומספרים מתוך הפרויקט השאפתני של הקמת אולם האירוויזיון: האולם למעשה מחבר את ביתן 2 הגדול עם ביתן 1. מאחורי הבמה המרכזית יוקמו 12 מסכי לד מסתובבים, באופן המסמל את 12 שבטי ישראל. הליך הקמת מתחם מופעי האירוויזיון נמשך 54 יום ונדרשו לו 450 קונטיינרים ומשאיות המנוהלים ומתופעלים על ידי כ-300 טכנאים מחו"ל, מכלל הספקים אשר עובדים על פני 3,000 משמרות של עובדי במה. בנוסף, כדי לפרוק את 220 ק"מ הכבלים והסיבים המשמשים את ההפקה נדרשים 96 שעות – הליך הפירוק. בהפקת האירוויזיון יעבוד צוות של כ-1,600 איש, מתוכם כ- 500 מתנדבים שיתפרסו על פני 15 עמדות מידע ברחבי תל אביב.

צפו בסרטון הדמיית אולם האירוויזיון -

"אנו רואים באירוויזיון כרטיס ביקור לישראל ואנחנו רוצים להציג את ישראל בצורה הטובה ביותר", אמרה דוידוביץ - "הצוות הישראלי שעובד באירוויזיון הוא מהבכירים ביותר הן בהפקה והן בקרייאטיב. האנשים הגיעו לעבוד מתוך שליחות ושאיפה לייצג את ישראל ולבצע את האירוויזיון בצורה הטובה ביותר אי פעם בתולדות 64 שנות קיומו".

זיוית דוידוביץ', מפיקת האירוויזיון במסיבת העיתונאים. צילום: בן אליעד

לעדכונים נוספים הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >> 

בעיצומה של מסיבת העיתונאים חשפה טלי אשכולי, מפיקת האירועים של האירוויזיון, כי החל ממחר, בשעה 18:00 בערב, יתקיים גל מכירה נוסף של כרטיסים לאירוויזיון. הפעם יועמדו למכירה כרטיסים במחירים מיוחדים לחזרות הגנרליות של חצאי הגמר החל מ-200 ש"ח לצד כרטיסי גרין VIP לאירוע הגמר.

יובל כהן, הבמאי והעורך הראשי של האירוויזיון, חשף את התכניות האמנותיות של אירועי האירוויזיון - הוא העניק טעימה מצילומי הגלויות שצולמו ברחבי היפים של הארץ עם נציגי המדינות המשתתפות ומאות רקדנים, וגם חשף את ההופעות האמנותיות שצפויות להתקיים במהלך חצאי הגמר והגמר הגדול של האירוויזיון: בין היתר, להקת "שלוה" תופיע בחצי הגמר השני עם השיר "Million Dreams", עידן רייכל יבצע את השיר "בואי" עם 24 משתתפים וכל 26 הנציגים שיופיעו בגמר הגדול, דנה אינטרנשיונל תחזור לתחרות עם הופעות מיוחדות בחצי הגמר ובגמר, ונטע ברזילי גם כן תפציע עם שיר חדש שישוחרר בסוף החודש.

תהיה חלק מהמופע האומנותי. נטע ברזילי. יח"צ

אחת מגולות הכותרות של המופע האומנותי - שיתוף פעולה של זוכי אירוויזיון ופיינליסטים בולטים מהשנים האחרונות (ביניהם גם מונס סלמרלוב, אלני פוריירה וקונצ'יטה וורסט) אשר יופיעו על הבמה ביחד ויבצעו כל אחד את השיר של השני בחגיגה גדולה של זוכי התחרות עם הדובדבן שבקצפת - גלי עטרי שתצטרף לביצוע של "הללויה", בציון 40 שנייה לזכייה הגדולה באירוויזיון 1979. כהן חשף עוד הפתעה גדולה, כאשר בישר כי אשת החיל גל גדות תופיע על הבמה בקטע מיוחד שעליו המעיט לחשוף כרגע. 

ומה עם הפיל הגדול שבחדר? כהן הדגיש כי המגעים עם מדונה עדיין בעיצומם, אך ברגע שיושלם המו"מ, הפקת האירוע תוכל לצאת בהודעה רשמית וחגיגית על בואה של מלכת הפופ לתל אביב.

שידור הגמר בישראל יחל בשעה 21:40 עם משדר מיוחד שתפתח ירדנה ארזי, 40 שנה אחרי שהנחתה את האירוויזיון הראשון שהתקיים ירושלים. שדרני הרדיו שרון טייכר וערן זרחוביץ' יפרשנו בקולם את שלושת משדרי האירוויזיון בזווית קומית, לקראת הספירה לאחור לפתיחת הגמר. יזהר כהן, הזוכה הישראלי הראשון של האירוויזיון, יזכה לכבוד וימסור את ניקוד צוות השופטים הישראלי במסגרת אירוע הגמר.

במסיבת העיתונאים נחשפו פרטים גם על כפר האירוויזיון, הגדול אי פעם בתולדות התחרות, שיוקם בפארק צ'ארלס קלור לקראת שבוע האירוויזיון ויהיה פתוח לציבור. ההפקה חשפה כי לאורך אירועי התחרות יתקיימו מסיבות אל תוך הלילה, פסטיבל אוכל חגיגי בשם "תל אביב EAT" שיוקם סמוך למתחם, הקרנות חיות של חציי והגמר והגמר של האירוויזיון, והופעות חיות של כוכבי אירוויזיון וכן גם של  אתניקס, עברי לידר, שפיטה, הרכבי קאברים בינלאומיים שינחתו בתל אביב ועוד.

גם דנה אינטרנשיונל תרים לנו באירוויזיון (מקור: עיריית תל אביב-יפו) 

אירוויזיון 2019 יתקיים באקספו תל אביב ב-14, 16 וב-18 במאי ויועבר בשידור ישיר בכאן11 ובדיגיטל. 

עוד אירוויזיון 2019 >>