הקונסוליה האמריקנית בירושלים
צילום: אי-פי

לקראת פרסום תוכנית השלום: ארה"ב נערכת להגברת אבטחה בנציגויות אמריקניות

האמריקנים חוששים מפני זעם בעולם הערבי עקב פרסום התוכנית של ממשל טראמפ. מתאם הלוחמה בטרור של משרד החוץ האמריקני אמר לכאן חדשות: "בכל פעם שאנו יוצאים בהצהרה מדינית משמעותית בנוגע למזרח התיכון, אנחנו מודעים לצורך לבחון את כל ההיבטים השונים"
גילי כהן
15 באפריל 2019
21:40

לקראת פרסום תוכנית השלום של ממשל טראמפ, שצפוי לקרות בשבועות הקרובים, ארצות הברית נערכת לאפשרות של זעם בעולם הערבי, ואף למהומות. עקב כך נערכים האמריקנים גם להגברת האבטחה על נציגויות המדינה בעולם.


בשיחה עם כאן חדשות הסביר הערב (שני) מתאם הלוחמה בטרור של משרד החוץ האמריקני, השגריר ניית'ן סיילס, כי בארצות הברית מתייחסים ברצינות לנושא "אנחנו מקווים להכריז על תוכנית שלום, שתהיה מקובלת על שני הצדדים, ושתוכל להביא שלום שיישמר לאורך זמן באזור. בנוגע לתגובות של אנשים לתוכנית, כאשר תיחשף - לא ניתן לצפות אותן בוודאות. אוכל לספר שאנחנו מתייחסים ברצינות לנושא ההגנה על הכוחות.

"בין אם מדובר בחיילים שמשרתים באזור הלחימה, או בדיפלומטים בשטח, נעשה כל שיידרש על מנת לדאוג לביטחונם של אנשינו. בכל פעם שאנו יוצאים בהצהרה מדינית משמעותית בנוגע למזרח התיכון, אנחנו מודעים לצורך לבחון את כל ההיבטים השונים".