הפגיעה בקריית גת, היום

פצועים קשה ובינוני מרקטות בקריית גת ובאשקלון

אזעקות בלתי פוסקות, הירי מתרחב גם לבית שמש, אשדוד ולכיש. גבר כבן 50 נפצע בינוני מפגיעת רסיס באשקלון, ובקריית גת נפצעה אישה כבת 80 באורח קשה. במד"א דיווחו על מספר נפגעי חרדה בזירות השונות
כתבי כאן חדשות
04 במאי 2019
15:36
עודכן ב 17:50

הירי מעזה מתרחב: אישה כבת 80 נפצעה היום (שבת) באורח קשה לאחר שרקטה פגעה במבנה בקריית גת. בעיר אותרו שלוש נפילות, האחת בבית הספר שבו נפצעה האישה, וישנם פצועים נוספים בעיר. האזעקות בכל מרחב הדרום לא פוסקות, ולראשונה בסבב הנוכחי נשמעו אזעקות גם בבית שמש, ולאחר מכן גם באשדוד, אשקלון ובלכיש.


האישה מקריית גת נפגעה מרסיסים בראש ובגפיים. חובשים ופרמדיקים שהגיעו למקום העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים ברזילי בעיר, כשמצבה יציב. בנוסף, גבר כבן 50 נפצע בינוני כתוצאה של פגיעה ישירה של רקטה בבית באשקלון. הוא פונה גם כן לבית החולים ברזילי.

מוקדם יותר היום פגעה רקטה ישירות בבית במועצה האזורית חוף אשקלון. בני הזוג שמתגוררים בבית הצליחו לברוח למרחב המוגן ולא נפגעו, אך נזק רב נגרם לביתם. עד כה פונו לבית החולים ברזילי 12 נפגעים אשר סובלים מפגיעות חרדה וחבלות.
מצה"ל נמסר כי ‏החל מהבוקר זוהו כ-200 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי כיפת ברזל יירטו עשרות שיגורים. בתגובה לירי הרקטות, חיל האוויר תקף כ-30 יעדי טרור של חמאס והג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים בשעה זו התייעצות בטחונית בקריה עם הרמטכ"ל אביב כוכבי. בדיון משתתפים גם בכירים נוספים במערכת הביטחון. עוד קודם לכן קיים רא"ל כוכבי דיון עם בכירי המטה הכללי בנוגע למצב.

השתתפו בהכנת הידיעה: רועי ינובסקי, אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ