דובר צה"ל רונן מנליס ותקיפות צה"ל בעזה

דובר צה"ל לכאן חדשות: נערכים לגל תקיפות הלילה

תת אלוף רונן מנליס אמר כי "אתמול החלטנו שלא ניתן להמשיך לקבל את המצב שחמאס לא אוכף את האחריות על הג'יהד האסלאמי"
גילי כהן
04 במאי 2019
19:57

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס התייחס הערב (שבת) להסלמה בדרום, ובריאיון לכאן חדשות אמר כי צה"ל נערך לגל תקיפות הלילה. "אתמול החלטנו שלא ניתן להמשיך לקבל את המצב שחמאס לא אוכף את האחריות על הג'יהד האסלאמי", אמר מנליס.

דובר צה"ל הוסיף כי "ישראל עמדה בהתחייבויות שלה בהסדרה". על השמדת מנהרת הטרור של הג'יהאד האסלאמי היום אמר: "אנחנו עוכבים אחרי המנהרה כבר תקופה ארוכה".

עוד קודם לכן עדכן מנליס כי חיל האוויר תקף מטרות מאוישות בעזה: "ביממה האחרונה תקפנו בכוונה מטרות שיש בהן אנשים. יש עוד מגוון רחב של מטרות שיותקפו בשעות הקרובות, ותהיה התגברות גם באיכות התקיפות.

"יש בין חמישה לשישה הרוגים של האויב ואנו ממשיכים במשימות כפי שסוכמו, ותראו עוד מטרות מעניינות. במסגרת עשרות התקיפות אנו תוקפים מטרות גם של חמאס וגם של הג'יהאד האסלאמי . חמאס הוא ריבון ואחראי, אבל אנחנו רואים בחמאס ארגון שמורתע מלטפל בג'יהאד האסלאמי ולכן תוקפים לא מעט מטרות של ההג'יהאד האסלאמי".

צפו בריאיון עם דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס

דובר צה"ל גם התייחס לאירועים אמש אשר הובילו להסלמה הנוכחית: "צלף של הג'יהאד האסלאמי מבצע ירי לעבר כוח צה"ל, ופוצע קצין וחיילת. זה אירוע חמור, כשבמקביל יש שיחות במצרים בהן נמצאים ראשי הג'יהאד האסלאמי וחמאס". עד כה הותקפו כ-70 יעדי טרור בעזה.

מוקדם יותר היום אישה כבת 80 נפצעה באורח קשה לאחר שרקטה פגעה במבנה בקריית גת. בעיר אותרו שלוש נפילות, האחת בבית הספר שבו נפצעה האישה, וישנם פצועים נוספים בעיר. האזעקות בכל מרחב הדרום לא פוסקות, ולראשונה בסבב הנוכחי נשמעו אזעקות גם בבית שמש, ולאחר מכן גם באשדוד, אשקלון ובלכיש.


האישה מקריית גת נפגעה מרסיסים בראש ובגפיים. חובשים ופרמדיקים שהגיעו למקום העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים ברזילי בעיר, כשמצבה יציב. בנוסף, גבר כבן 50 נפצע בינוני כתוצאה של פגיעה ישירה של רקטה בבית באשקלון. הוא פונה גם כן לבית החולים ברזילי.