משה פדר וזוגתו איריס עדן
צילום: באדיבות המשפחה

בת הזוג של ההרוג מטיל נ"ט שכלה את בעלה באסון המסוקים

משה פדר בן ה-68 מכפר סבא הותיר אחריו שני ילדים. "בתקופה הקשה של החיים שלי הוא עזר לנו ותמך בנו ואהב. טרגדיה גדולה", אמרה זוגתו איריס עדן. פדר הוא אחד מבין ארבעה הרוגים ישראלים בסבב הלחימה בדרום
לירן כוג'הינוף
05 במאי 2019
21:58

ההרוג היום (ראשון) מפגיעת טיל קורנט ברכב, סמוך לקיבוץ יד מרדכי, הוא משה פדר בן ה-68 מכפר סבא. פדר הותיר אחריו שני ילדים ובת זוג. מועד הלווייתו טרם פורסם.

בת זוגו של פדר ב-17 השנים האחרונות, איריס עדן, הייתה נשואה לרב-סרן ישיש עדן, טייס מסוק היסעור שנפל באסון המסוקים ב-1997. "זה עדיין שעה של כאב של צער", אמרה איריס על מותו של משה.


עדן הוסיפה: "הוא אהבת חיי השנייה. הראשונה הייתה בעלי, ואחר כך משה. כאב גדול גם בשביל הילדים שלי, ובייחוד בשביל הילדים שלו, אחותו והאחיינית שלו. הוא היה איש טוב לב, נדיב, אוהב, אבא למופת, חבר למופת, אהוב ויקר על כל החברים. בתקופה הקשה של החיים שלי הוא עזר לנו ותמך בנו ואהב, ועצוב מאוד. טרגדיה גדול".

משה פדר הוא הרוג אחד מבין ארבעה הרוגים ישראלים בסבב הלחימה הנוכחי בדרום. באשדוד נהרג הערב הרב פנחס מנחם פשוזמן, בן 23, מפגיעת רקטה בבית בעיר. מוקדם יותר היום נהרג זאיד אלחמאמדה משגב שלום מפגיעה ישירה של רקטה במפעל באשקלון, ובלילה נהרג משה אגדי בן ה-58 מפגיעת רקטה בבית באשקלון.