נשיא ונצואלה ניקולאס מדורו
צילום: אי-פי

דיווח: ארה"ב תציע תמריצים לצבא ונצואלה כדי שימרוד במדורו

סגן הנשיא פנס צפוי להודיע על הכוונות המפורטות של הממשל לגבי המדינה. גורמים בארצות הברית טענו שעל אף ניסיונו של מדורו לשדר שהצבא עומד לצידו, בפועל התמיכה היא שברירית
סוכנויות הידיעות
07 במאי 2019
07:11

סגן נשיא ארצות הברית, מייק פנס, צפוי לקדם תמריצים חדשים לצבא ונצואלה על מנת שימרוד בנשיא המדינה ניקולס מדורו, כך מסר היום (שלישי) בכיר בממשל לסוכנות הידיעות רויטרס. פנס צפוי להודיע על הטלת סנקציות נוספות, ויציע סיוע אמריקני לפליטים שנמלטו מהמדינה.

לדברי הבכיר, נאומו של פנס צפוי לתאר את הכוונות המפורטות של הממשל בעקבות ההפגנות ההמוניות שהוביל מנהיג האופוזיציה, חואן גואידו, שנתמך על ידי ארצות הברית. גואידו הכריז שפצח ב"שלב האחרון" להדחת מדורו, אך הצבא במדינה מנע ממנו להתממש. גורמים בארצות הברית טענו שעל אף ניסיונו של מדורו לשדר שהצבא עומד לצידו, בפועל התמיכה היא שברירית.

גואידו הוציא בשבוע שעבר אלפי מפגינים לרחובות בירת ונצואלה קראקס המוני המפגינים התומכים באופוזיציה צעדו לכיוון ארמון הנשיאות בבירה, ובעימותים שפרצו נפצעו לפחות 56 בני אדם ו-11 נעצרו. עיתונאית מקומית דיווחה כי המהלך של גואידו תוכנן זמן רב מראש, והייתה לו תמיכה צבאית חזקה. לטענתה, חלק מהחיילים נסוגו לבסוף מהתוכנית.

תגיות:
ונצואלה