חפש
Languages
השופט והג'ובים

"זה היה כל כך חריג": תחקיר – שופט מינה מקורבים למומחים בתשלום

שופט בית המשפט לענייני משפחה, יהורם שקד, מינה את מקורביו לכונסי נכסים ולמנהלי עיזבונות בתיקים משפטיים, מבלי לתת גילוי נאות לצדדים. באחד המקרים פיטר שקד מנהל עיזבון ומינה במקומו את אחיו של חברו, ובמקרה נוסף, שקד כפה את אותו כונס נכסים על משפחה בשתי פעמים שונות
יפעת גליק
19 במאי 2019
22:13
עודכן ב 21:07

שופט בית המשפט לענייני משפחה, יהורם שקד, מינה את מקורביו לכונסי נכסים ולמנהלי עיזבונות בתיקים משפטיים שנדונו לפניו, כך עולה מתחקיר כאן חדשות. הדבר נעשה מבלי ליידע על כך את הצדדים. באחד המקרים פיטר השופט שקד מנהל עיזבון ומינה במקומו מקורב אליו. מדובר באח של חברו של השופט ושניהם עובדים באותו משרד עורכי דין.

במהלך המשפט חברו של השופט נכח באולם ואף הופיע לפניו. השופט שקד מינה גם את פרקליטו לשעבר בתביעה פרטית, למנהל עיזבון. התלונה נמצאה מוצדקת בנציבות הקבילות על השופטים ואולם השופט זומן רק לשיחת הבהרה. פרקליטו לשעבר אף מונה בתיק נוסף של השופט לכונס נכסים בתיק שמן נוסף, גם בלי גילוי נאות. בנוסף לכך, למרות שלמשפחה היו טענות רבות על התנהלות הכונס, בחר השופט שקד למנותו לכונס בנכס נוסף של המשפחה.

הפרק הראשון של התחקיר

מחלקו השני של התחקיר עולה כי השופט שקד מינה עורך דין שיצג אותו בתביעה פרטית בעבר, לתפקיד כונס נכסים בתיק בו שפט. זאת מבלי ליידע את הצדדים על ההיכרות המוקדמת ביניהם. למרות הטענות הרבות על התנהלותו ככונס נכסים ויחסו למשפחה, בחר השופט שקד למנותו לכונס בנכס נוסף שהיה בבעלותם.

"להדיח את השופט שקד" - לקריאת טור הפרשנות של מרדכי גילת

הפרק השני של התחקיר

המשך תחקיר "השופט והג'ובים"

כשבועיים לאחר פרסום תחקיר כאן חדשות נחשף בחדשות הערב על מינוי נוסף של השופט שקד, ללא גילוי נאות. בנוסף נחשפו עדויות לפיהן בחודשים האחרונים, במהלך ניהול תיק, הוא הציע הצעה משפטית לעורך דינו של אחד הצדדים. משהתנגד עורך הדין שאל אותו השופט האם הוא משוכנע שהוא רוצה להקשיח עמדות והמשיך: "יש לי עד סוף החודש להכריע מי יהיה כונס נכסים בתיק מאוד מאוד גדול שלי. יהיו מעורבים  גם תקשורת ופרסום. בניתי עליך אבל לא אתן לך את התיק". 

תגיות:
משפט