נתניהו, לפני שבועיים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו נגד ועדת ההיתרים: מונעת לקבל סיוע ומדליפה מידע

גורמים בסביבת רה"מ: זכותו להתגונן מכתב אישום שמטרתו להפיל ראש ממשלה ולהחליף שלטון שלא בהליך דמוקרטי. בלי הסיוע הזה אין לו יכולת להתגונן אל מול המשאבים העצומים של המדינה
תמר אלמוג
20 במאי 2019
08:35

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תקפו הבוקר (שני) את הוועדה למתן היתרים ואמרו כי זו "מונעת מראש הממשלה לקבל סיוע במימון הגנתו המשפטית, בניגוד לאנשי ציבור אחרים שקיבלו סיוע למימון הגנתם. זכותו של ראש הממשלה להתגונן מכתב אישום שמטרתו להפיל ראש ממשלה ולהחליף שלטון שלא בהליך דמוקרטי".

"כל מידע שנמסר לוועדה הודלף מיד באופן מגמתי ופוגעני תוך פגיעה אנושה בזכות לפרטיות שעומדת גם לראש הממשלה", נמסר מטעמו של נתניהו. "בלי הסיוע הזה אין לראש הממשלה יכולת להתגונן אל מול המשאבים העצומים בהיקף של מאות מיליוני שקלים שהמדינה משקיעה בהגשת כתב חשדות חסר בסיס וחסר תקדים נגדו".

הדברים באו בתגובה להודעת הוועדה לעורכי דינו של נתניהו, שאם לא יספק להם תשובות לשאלות על היקף נכסיו בימים הקרובים, החלטתם הקודמת לדחות בקשתו לקבל מימון ממקורביו תהיה סופית.

הוועדה דרשה מראש הממשלה פרטים על היקף נכסיו המלא, וסירבה לדון בעניינו עד שיספק אותם. ראש הממשלה, מצדו, טען שלא יספק את הפרטים עד אשר ייערך דיון בעל פה בוועדה - ומבקר המדינה יוסף שפירא תמך בעמדתו.