ארגון לה פמיליה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורמים בבית"ר: הפוסט של לה פמיליה נגד עלי מוחמד הוסר לאחר איום בתביעה

לדברי הגורמים, משה חוגג, בעלי בית"ר ירושלים, הדגיש בפני ראשי ארגון האוהדים שמי שיפגע במוניטין של הקבוצה ייתבע משפטית. קודם לכן הסירו חברי הארגון המתנגד לשיתוף מוסלמים בקבוצה פוסט שהעלו אתמול בפייסבוק ובו אמרו כי יפעלו לשנות את שמו של השחקן הנושא את השם מוחמד
ליאן וילדאו
11 ביוני 2019
10:21

גורמים בבית"ר ירושלים אמרו היום (שלישי) ל"כאן חדשות" כי בעלי המועדון, משה חוגג איים על ראשי ארגון האוהדים הקיצוני, לה פמיליה, כי יתבע משפטית את מי שיפגע במוניטין של הקבוצה ובעקבות זאת הסירו חברי הארגון את הפוסט שבו אמרו כי יפעלו לשנות את שמו של שחקן הקבוצה החדש, עלי מוחמד. 

הבוקר הוסר הפוסט מדף הפייסבוק של ארגון האוהדים המנתגדים לשילובו של שחקן מוסלמי בקבוצה. בפוסט שהעלו אתמול סביב הבאתו של השחקן הגנאי-ניז'רי ששיקח בעונה שעברה במכבי נתניה, כתבו האוהדים: "אין לנו שום בעיה עם השחקן הזה עקב היותו נוצרי אדוק. אבל כן יש לנו בעיה עם השם שלו... נדאג להחליף לו את השם כדי שהשם מוחמד לא ישמע בטדי!".

לאחר הסרת הפוסט הודיעו חברי לה פמיליה כי הם חוזרים ואומרים שאין להם בעיה עם מוחמד וכי הם שמחים על הצטרפותו. הם הוסיפו כי ישנם שחקני כדורגל רבים שזוכים כינוי וכפי שמסי מכונה הפרעוש ומוחמד סאלח מכונה "מו", כך גם בבית"ר היו כינויים לשחקנים וגם לעלי מוחמד יהיה כינוי.

האזינו לריאיון עם משה דדש:

קודם לכן אמר יו"ר הקבוצה לשעבר, משה דדש כי משה חוגג עשה צעד אמיץ מאוד. "עכשיו הוא עומד למבחן ונראה לי שהוא יוכל לעמוד בו. יכול להיות שההתאחדות לא תצטרך להעניש את בית"ר על קריאות גזעניות שיבואו כדי לסכל את המהלך. מה משנה שם השחקן? נגמרה הסטיגמה וההבחנה בין שחור ולבן. צריך לשנות את המצב והנה, בא אדם כמו חוגג שלא רק דיבר אלא גם העמיד פה אתגר. יהיו תקלות ויהיה מי שינסה לחבל אבל צריך פה לעזור, גם הגורמים שמסביב לכדורגל. בסוף יתרגלו לזה".