אהוד ברק בכנס מפלגת העבודה בתל אביב, 2017
צילום: פלאש 90

אהוד ברק בוחן הקמת גוש פוליטי חדש שיתמודד בבחירות הקרובות

הגוש החדש, אם יקום, אמור לכלול את מפלגת העבודה, ורה"מ לשעבר שואף לצרף אליו דמויות כמו ציפי לבני, עדינה בר שלום, דן מרידור ולוסי אהריש. ברק גם נמצא בקשר עם האלוף במיל' יאיר גולן
מרדכי גילת
14 ביוני 2019
20:43

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק בוחן הקמת גוש פוליטי חדש שיתמודד בבחירות הקרובות בספטמבר. כך מפרסם הערב (שישי) פרשן כאן חדשות מרדכי גילת ב"השבוע" עם ירון דקל בכאן 11.


הגוש החדש, אם יקום, אמור לכלול מצד אחד את מפלגת העבודה, וברק שואף לצרף אליו גם מספר מועמדים, ביניהם: כלת פרס ישראל עדינה בר שלום, שרת המשפטים לשעבר ציפי לבני, שר המשפטים לשעבר דן מרידור, העיתונאית לוסי אהריש ואיש הליכוד לשעבר בני בגין - אם כי במקרה של בגין, נראה כי הסיכויים לצרפו קלושים. בנוסף, ברק נמצא בקשר עם סגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף במיל' יאיר גולן, וממתין לראות אם גולן יתמודד על ראשות העבודה.

גורמים המקורבים לברק אומרים כי הוא שוחח עם חלק מהאישים שהוזכרו. אותם גורמים מעריכים כי לגוש הזה יש סיכוי להתממש, אם יוכח בסקרים שהוא מצליח לקחת קולות ממחנה הימין.

אתמול אושי אלמליח, לשעבר מנכ"ל מפלגת העצמאות ומקורב לאהוד ברק, התייחס לנושא חזרתו של ראש הממשלה לשעבר לפוליטיקה בריאיון לכאן הערב עם רונן פולק. "ישנה אפשרות אמיתית שאהוד ברק יחזור לזירה הפוליטית - אבל אני לא חושב שזה יקרה במפלגת העבודה", אמר אלמליח.

עוד אמר אלמליח כי "אהוד ברק עבד ועובד בחיבורים ובאיחודים. הוא עשה את זה טוב מאוד גם בסיבוב הקודם שלו בזירה הפוליטית ואני מעריך שהוא יעשה את זה גם בסיבוב הזה. כל הכוונה היא, בסופו של דבר, לא לפצל את המחנה - אלא לאחד את המחנה".

האזינו לריאיון עם אושי אלמליח בכאן רשת ב

בהמשך התייחס מנכ"ל מפלגת העצמאות לשעבר להתהליך שעוברת מפלגת העבודה בימים אלו - ואמר כי לטעמו לברק אין יכולת להשפיע על מצבה הבעייתי: "מפלגת העבודה עוברת תהליך חשוב מאוד אבל אני לא חושב שבתוך התהליך הזה ברק יכול להשפיע. אם אתה שואל אותי, בשיחות שאני מקיים איתו, ולהערכתי, ברק לא יתמודד במפלגת העבודה בפריימריז. להערכתי ברק לא חוזר כרגע לעבודה".