בינימין ושרה נתניהו
צילום: פלאש 90

נתניהו על הרשעת רעייתו: אם לא הייתה אשתי - לא הייתה חקירה

ראש הממשלה התייחס להרשעת אשתו בתיק המעונות, ואמר כי "הסתיים מסע צייד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל". נתניהו הורשעה בעבירה של ניצול מכוון של טעות הזולת בלי מרמה
מיכאל שמש יואב קרקובסקי
16 ביוני 2019
18:06

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) להסדר הטיעון של אשתו שרה בתיק המעונות, ואמר כי "היום הסתיים מסע צייד הזוי של ארבע שנים על חמגשיות ואוכל. מסע צייד שעלה למשלם המיסים מיליוני שקלים. יש לי הערכה רבה לבית המשפט. השופט, נשיא בית משפט השלום בירושלים, אמר בצדק ש'העולם הפלילי זר לשרה' ונקבע שלא הייתה שום מרמה מצידה.

רעיית ראש הממשלה הודתה והורשעה הבוקר בעבירה של ניצול מכוון של טעות הזולת בלי מרמה. זאת לאחר שיצרה מצג שווא שלפיו במעון הראש הממשלה לא הועסקה מבשלת במשרה מלאה, כדי לזכות במימון לארוחות ממסעדות. בית משפט השלום אישר את הסדר הטיעון בין נתניהו והפרקליטות ולפיו היא תחזיר לקופת המדינה 55 אלף שקלים.

עוד אמר נתניהו כי "השופט הסכים שיש בעיות משפטיות בתיק. גם אני אומר לכם. מדובר הרי בנוהל בלתי חוקי שהתקבל נגד חוק יסוד של המדינה, ארבעה ימים לפני שנכנסתי לתפקיד. וכל זה על 122 שקל ליום, כולל אורחים רבי מעלה.

"שרה עברה גיהינום מול מכלל האשמות שלא נשאר מהם דבר. היום כשהיא החליטה לא ללכת למשפט היא אמרה שהיא סבלה מספיק ושהיא רוצה שהגיהנום הזה ייפסק. אבל אני אומר לכם, וכולכם יודעים את זה - אם לא היה מדובר באשתי לא הייתה נפתחת חקירה ואף אחד לא היה חולם להעמיד אותה לדין".

פרקליט מחוז ירושלים, עורך הדין דני ויטמן, הגיב היום לאישור ההסדר עם נתניהו ואמר כי הפרקליטות בוחנת גם את האפשרות להגשת תביעה אזרחית נגד רעיית ראש הממשלה. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום", בכאן רשת ב, אמר ויטמן כי המדינה דחתה את דרישתה של נתניהו להתחייב שלא לתבוע ממנה את יתרת הסכום בתביעה אזרחית.

עוד הוסיף עו"ד ויטמן כי הסדר הטיעון משרת את האינטרס הציבורי וממחיש את עקרון האכיפה השיוויונית. הוא ציין כי רעיית ראש הממשלה הודתה בעבירה פלילית שהמרחק בינה לבין הגרסה המקורית שהציגו מרשיה, הוא מרחק של שנות אור.

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב