תושבי אילת מוחים נגד סגירת שדה דב מול מעון רה"מ בי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קצינים בכירים במילואים לנתניהו: סגירת שדה דב - טעות בלתי הפיכה

במכתב, שעליו חתומים שלושה מפקדי חיל האוויר לשעבר, מדגישים הקצינים במילואים כי לנמל התעופה חשיבות רבה גם בשעת חירום. מנכ"ל משרד התיירות: מודאגים מההשפעה על אילת
כרמלה מנשה ושרון עידן
20 ביוני 2019
12:53

שלושה ממפקדי חיל האוויר לדורותיו וקצינים נוספים במילואים מבקשים מראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשקול מחדש את הכוונה לסגור את שדה דב בתל אביב שאמור להיסגר בעוד עשרה ימים. לדבריהם, סגירת השדה עלולה להיות "טעות בלתי הפיכה שתפגע באזרחים ובתשתית התעופה בישראל בעשורים הבאים".

במכתב, שנשלח אתמול גם אל שר התחבורה המיועד בצלאל סמוטריץ', מדגישים הקצינים במילואים כי לשדה דב חשיבות רבה, גם בשעת חירום, וכי נמל התעופה בן גוריון על העומסים שבו יתקשה להיות תחליף הולם - אף שיש מי שמנסים להציגו ככזה. על המכתב חתומים איתן בן אליהו, אביהו בן נון, דוד עברי, חגי טופלונסקי, רן גורן, גיורא רום ועמוס ידלין.

סמוטריץ' עצמו אמר לכאן חדשות כי בכוונתו לאשר בחקיקת בזק את דחיית הסגירה של השדה בשלוש שנים לפחות.

בד בבד, ועדת הכספים של הכנסת דנה הבוקר בסגירת שדה דב. מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, ציין בדיון את הפגיעה האפשרית באילת: "80% מהכלכלה של אילת זה תיירות, לא רק בתי מלון ניזונים מהתיירות. אנחנו מאוד מודאגים ממה שיקרה. הוצאת השדה מאילת לרמון וסגירת שדה דב הובילה לכך שהעיר חוטפת שני זעזועים בטווח של חצי שנה. השדה המרכזי שמזין את רמון הוא שדה דב. רוצים לסגור את השדה המזין את אילת בלי לתת פתרונות. אין רכבת, אין היערכות מתאימה בנתב"ג".

כחלק מהמחאה נגד סגירת שדה דב, בנמל התעופה בן גוריון היו הבוקר שיבושים בהמראות. העובדים מחו על האפשרות שסגירת שדה דב תגדיל את העומס בעבודתם. דובר רשות שדות התעופה אמר כי לקראת פינוי שדה דב "וירוס הרכבת הגיע לתחנת נתב"ג". הפעילות בנמל שבה לסדרה כעבור שעה.