ארכיון
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הפרקליט הצבאי הראשי לא ידע על חקירת אונס בת ה-7

אלוף שרון אפק לא עודכן על חקירת הפרשה והגשת כתב האישום עד לפרסומים בתקשורת. הגורם הבכיר ביותר שידע על כך בפרקליטות הצבאית הוא התובע הצבאי הראשי, אלוף משנה אבי חלבי - וכתב האישום הוגש על דעתו
כרמל דנגור
20 ביוני 2019
22:11

הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף שרון אפק, לא ידע על חקירת פרשת אונס בת השבע ועל הגשת כתב האישום עד שדווח על האירוע בתקשורת - כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. הגורם הבכיר ביותר שידע על כך בפרקליטות הצבאית הוא התובע הצבאי הראשי, אלוף משנה אבי חלבי, וכתב האישום הוגש על דעתו.

משפחת הילדה נפגשה הערב עם חלבי וביקשה לדעת מה סטטוס החקירה ומה הסיכוי שכתב האישום יבוטל. עוד דרשה המשפחה לקבל הבהרות על האמירה אתמול, מפי גורם המעורה בחקירה, לפיה פעולות שביצעו בני המשפחה בפרק הזמן שבין האונס לבין הגשת התלונה זיהמו בדיעבד את החקירה.

מוקדם יותר היום, עורך הדין יהודה פריד שמייצג את הילדה, אמר כי גורמים בקהילה מנעו בשוגג טיפול מהיר ונכון באירוע. בריאיון לרן בנימיני וטלי בן עובדיה בכאן רשת ב סיפר פריד: "גורמים בקהילה אמרו להורים ללכת לרופאת משפחה ולא למרכז להגנת ילדים ולחדר מיון. הם לא עשו את זה בזדון, הם עשו זאת מתוך דאגה לילדה ולמשפחה".

השבוע פורסם כי בעקבות הקשיים בתיק, ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, והפרקליט הצבאי הראשי ערכו שיחה דחופה שבמסגרתה הוחלט לערוך השלמות חקירה נוספות בתיק. החקירה צפויה להתמקד גם בניסיון לאתר את שני המעורבים הנוספים, שמוזכרים בכתב האישום כמי שסייעו לנאשם באונס.