אביגדור ליברמן
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ליברמן האשים את ליצמן באנטישמיות: עבורכם כולנו אותו הדבר

יו"ר ישראל ביתנו הגיב בפייסבוק למאמר בו כונו עולי חבר העמים "עופות מוזרים". הוא עקץ והוסיף "אינכם מתביישים? מדובר בציבור שעובד, משלם מיסים, משרת בצבא ועושה מילואים"
מערכת כאן חדשות
21 ביוני 2019
19:38

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן פרסם הערב (שישי) פוסט תקיף בחשבון הפייסבוק שלו המכוון ליו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן ול"חבריו". ליברמן כתב: "קראתי היום בעיתון של ליצמן וחבריו, מאמר עם ניחוח ותחושה אנטישמית כלפי כל יוצאי ברית המועצות לשעבר. הייתכן שאתם מכנים את עולי ברית המועצות לשעבר 'עופות מוזרים'".

ליברמן המשיך: "אינכם מתביישים? מדובר בציבור שלם שעובד, משלם מסים, משרת בצבא ועושה מילואים. מדובר בכל אותם חובות של אזרח מן השורה שמנהיגי אגודת ישראל מעודדים את קהילתם לא למלא". ליברמן סיים במילים "אני עליתי ממולדובה לפני 40 שנה, אבל עבורכם כל יוצאי ברית המועצות לשעבר הם אותו הדבר, לכן לא מפתיע שהתבלבלתם".

בשבוע שעבר הודיע ליברמן שלאחר הבחירות מפלגתו תפעל להקים קואליציה שתורכב ממפלגות הליכוד, כחול לבן ומפלגתו וללא המפלגות החרדיות. הדברים נאמרו לאחר שפורסם כי ח"כ משה גפני אמר בכנס סגור של מפלגתו כי על המפלגה לעשות כל מאמץ כדי למנוע מליברמן להיכנס לקואליציה.