ההפגנה בת"א, היום

מאות הפגינו נגד גירוש עובדות זרות וילדיהן לפיליפינים

בכוונת רשות האוכלוסין לגרש 200 עובדות בתוך כחודשיים. תלמידה בת 11 ובת לעובדת: "לא מבינה למה רוצים לגרש אותנו, מעולם לא הייתי שם ונולדתי פה"
דניאל אלעזר
24 ביוני 2019
18:42

מאות בני אדם הפגינו הערב (שני) ברחבת תאטרון הבימה בתל אביב נגד גירוש 200 עובדות מהפיליפינים וילדיהן שנולדו בישראל. המשתתפים הניפו דגלי ישראל ושלטים כמו "לא ניתן יד לגירוש". בסמוך למקום ההפגנה נערכה הפגנת תמיכה בגירוש, בהשתתפות כמה פעילים. 

נשים אלה התחייבו במקור שלא להקים משפחות בישראל, אך האשרות שלהן – שהיו תחילה לחמש שנים – הוארכו, בין השאר בגלל מצב הקשישים שבהן טיפלו. עם הזמן הכירו העובדות הפיליפיניות בני זוג והקימו משפחות עם ילדים. עתה הן צפויות להישלח חזרה לארצותיהן ביחד עם ילדיהן שנולדו בארץ. הפעם האחרונה בה היתה כוונה לגרש עובדות היתה בשנת 2010. 

סיוון נואל, תלמידה בת 11 בבית הספר בלפור בתל אביב ובתה של עובדת מהפיליפינים, הגיעה להפגנה עם חבריה לכיתה. "אני באמת לא מבינה למה רוצים לגרש אותנו מפה, נולדתי וגדלתי כאן", סיפרה בדמעות בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11. "אף פעם לא הייתי בפיליפינים. יש לי שני בתים שם, אבל אני רוצה להישאר לגור פה כי כאן כל החברים שלי. פה נולדתי וגדלתי".