אדלשטיין וגנץ

אדלשטיין מנסה להיפגש עם גנץ כדי למנוע את הבחירות

אנשי יו"ר הכנסת מנסים לקבוע פגישה עם יו"ר כחול לבן. במקביל, הליכוד הציע אמש הצעת רוטציה נוספת לכחול לבן - שנדחתה. גורמים בכחול לבן מסרו שעל מנת לוודא שנתניהו רציני לגבי הצעת הרוטציה, הוא צריך לתת לגנץ להיות ראשון
זאב קם
26 ביוני 2019
21:12

אנשי יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, מנסים לקבוע פגישה בינו לבין יו"ר כחול לבן, בני גנץ, כדי למנוע את קיום הבחירות - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בסביבת יו"ר הכנסת מעוניינים להשיג פגישה בארבע עיניים משום שהם סבורים שגנץ עדיין עשוי להסכים להצעה - על אף שהסיכויים לכך נמוכים.

במקביל, הליכוד הציע אמש הצעת רוטציה נוספת לכחול לבן, אך זו נדחתה מחשש שלא תקוים. גורמים בכחול לבן מסרו שעל מנת לוודא שנתניהו רציני לגבי ההצבעה, הוא צריך לתת לגנץ להיות ראשון.

מוקדם יותר היום הבהיר גנץ שהבחירות לא יבוטלו. בהצהרה לתקשורת אמר כי "אם הייתה אופציה חוקית לביטול בחירות והייתה אופציה להקים ממשלה ללא נתניהו - היינו שוקלים זאת ברצינות. כחול לבן הצביעה נגד פיזור הכנסת, אך המציאות קשה. אני לא רואה בסיס למהלך ביטול הבחירות".

נתניהו הכחיש מצידו כי הוצעה רוטציה לכחול לבן. לדבריו, "עד לרגע זה אין קשר בין הליכוד לכחול לבן ואין לי שום כוונה לוותר על שותפיי הטבעיים לממשלת הימין". כמו כן, נתניהו הודיע שייפגש בימים הקרובים עם יו"ר הכנסת אדלשטיין בנוגע ליוזמה.

אדלשטיין התייחס הבוקר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב ליוזמה, ואמר: "אני בא בידיים נקיות ולא כשליחו של איש. צריך רק להסתכל מסביב ולהבין מה האווירה הציבורית. צריך להיכנס למשא ומתן ולבדוק אם יש אפשרות להקים ממשלה רחבה ויציבה בכנסת ה-21".