זירת האירוע בקריים חיים
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

"הם אמרו לו עוף מפה והוא שלף אקדח": צעיר נהרג מירי שוטר בקריית חיים

הצעיר, טקה סלומון כבן 20 ממוצא אתיופי, הגיע במצב אנוש לבית החולים שם נקבע מותו. המשטרה: שוטר שלא היה בתפקיד ניסה להפריד בין מתקוטטים שהשליכו עליו אבנים. החקירה הועברה למח"ש
אורלי אלקלעי ומיכל וסרמן
30 ביוני 2019
21:38
עודכן ב 01:44

צעיר כבן 20, ממוצא אתיופי, נהרג הערב (ראשון) מירי של שוטר ברחוב השיירה בקריית חיים. ממשטרת ישראל נמסר כי השוטר, שלא היה בתפקיד בעת האירוע ולכן לא לבש מדים, בילה עם אשתו ושלושת ילדיהם הקטנים בגן משחקים סמוך. הוא הבחין בקטטה שפרצה בין כמה צעירים וניסה להפריד ביניהם. לאחר שהזדהה כשוטר החלו הצעירים להשליך לעברו אבנים והוא נחבל בפלג גופו העליון. לדבריו, ירה אל עבר אחד הצעירים משום שחשש לחייו.


הצעיר - טקה סלומון - שנפגע מהירי פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב אנוש, אך לאחר שלא צלחו ניסיונות ההחייאה, הרופאים נאלצו לקבוע את מותו. המשך החקירה הועבר לידי המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים. 

חובש מגן דוד אדום גל סטבסקי סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי את הפצוע שוכב במרכז הכביש כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. הענקתי לו טיפול רפואי מיידי שכלל עיסויים ועצירת דימומים והוא פונה במהירות לבית החולים רמב"ם בניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיעה למקום תוך המשך ביצוע פעולות החייאה כשמצבו קריטי".

טקה סלומון - הצעיר שנורה למוות על ידי שוטר בקריית חיים (צילום: באדיבות המשפחה)

אביו של אחד המעורבים בתקרית סיפר: "הבן שלי היה עם עוד שלושה חברים. אחד השוטרים או מתנדב, מישהו עם נשק, שאל אותם מה אתם עושים פה? הם אמרו לו עוף מפה. הוא שלף אקדח ואמר להם תוציאו כל מה שיש לכם בכיסים. הוא הוציא את האקדח וכיוון על הבן שלי. מה שקרה - הוא התכופף מתחת לאוטו. הוא לא פגע בבן שלי אלא באחד הילדים האחרים. כולם יודעים מה קרה אחר כך". 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן צייץ בטוויטר בתגובה לירי: "אירוע בו מוצא אדם את מותו על ידי שוטר הינו קשה וחמור, ויש לחקור אותו בדחיפות ולוודא שיינקטו בעקבותיו כל הצעדים הנדרשים וכי יופקו כל הלקחים".

ח"כ מכחול לבן גדי יברקן אמר ליעקב אייכלר בכאן רשת ב: "אם מי שהרג את יהודה ביאדגה היה משלם על מעשיו, ההרג היום לא היה קורה. השוטר שירה את הכדור הזה הוא באותה דרגה כמו עבריינים. יש שוטרים שהם פשוט עבריינים על מדים".


ח"כ מכחול לבן פנינה תמנו שטה כתבה בפייסבוק בתגובה לירי בצעיר: "ילד בן 18 מת בלב שכונת המגורים שלו. שום טיוח לא יעזור לכם הפעם משטרת ישראל. הכול מצולם. דם צעירים יוצאי אתיופיה אינו הפקר".