מחאת יוצאי אתיופיה בנתיבי איילון

מחאת יוצאי אתיופיה: חסימות כבישים ועימותים בכל הארץ

אלפים הפגינו בעשרות מוקדים ברחבי הארץ בעקבות הריגתו של סלומון טקה. בכמה צמתים התפתחו עימותים עם המשטרה ונהגים שהיו במקום. עד כה נעצרו 21 בני אדם. ממלא מקום המפכ"ל הנחה לאפשר חסימות צירים כדי למנוע עימותים. כ-60,000 כלי רכב עומדים בפקקים בעקבות המחאה
כתבי כאן חדשות
02 ביולי 2019
20:11
עודכן ב 22:30

אלפים השתתפו היום (שלישי) בהפגנות סוערות בכל רחבי הארץ במחאה על האלימות המשטרתית בעקבות הרג סלומון טקה שלשום. המפגינים חסמו את התנועה למשך כמה שעות בעשרות צמתים ובחלק מהמקומות התעמתו עם המשטרה והנהגים. 21 מהמוחים נעצרו עד כה, בעימותים עם המשטרה בקריית אתא וליד משטרת זבולון, השוטרים משתמים באמצעים לפיזור הפגנות.

שוטר אחד נפצע מאבן שפגעה בו במחלף גבעת אולגה בנוסף שוטרת ושישה מפגינים נפצעו קל בצומת כנות. מנתיבי ישראל נמסר שכ-60,000 כלי רכב עומדים בפקקים בשל המחאה. בצומת עזריאלי שרפו המפגינים רכב ומנעו את הגעת הכבאית למקום, המצית נעצר. 
עשרות מפגינים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב ובהמשך ירדו לנתיבי איילון. בירושלים חסמו המפגינים את הכניסה לעיר בגשר המיתרים ועם תחילת הפינוי החלו עימותים עם המשטרה. ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן הנחה לאפשר חסימות צירים כדי למנוע עימותים. קונדה אנגדה, אחד המפגינים שחסמו את איילון, אמר לכאן חדשות: "אין פה שום אלימות. אנחנו מוחים ומוציאים את הכאב שלנו. המחאה לא בוערת מה שבוער זה הלב שלנו. אם קצת לא נעים לכם בצמתים, אז תבינו אותנו. כי אין מה לעשות. אנחנו נלחמים על דבר שהוא מובן מאליו. אנחנו נלחמים על דברים בסיסיים". בצפון נחסמו כביש 6 במחלף אליקים לכיוון דרום, צומת יקנעם בכביש 70, קטע הכביש בין צומת הצריף לצומת קרית אתא.  בנוסף כ-250 הפגינו במרכז עפולה סמוך לתחנת המשטרה במקום והרחוב נסגר לתנועה.
כמו כן, במחלף גהה בכביש 4 ובצומת ראשון לציון חסמו המפגינים את התנועה. מוקדים נוספים היו בכניסה לבית שמש, צומת קסטינה, מחלף פולג לכיוון צפון, צומת גדרה, צומת פלוגות וצומת ביל"ו. באזור הדרום, נחסמה הכניסה הדרומית לאשדוד. בבאר שבע חסמו מפגינים את צומת קניון הנגב, ובאשקלון עצרו מפגינים את התנועה סמוך לאולם הספורט ובכניסה לעיר. גם באילת חסמו כמה מפגינים את אזור כיכר התיירות בעיר.