מחאת עובדי משרד החוץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בגלל מחאת עובדי משרד החוץ: שב"כ אסר על משלחות ספורט לצאת לתחרויות

על רקע סכסוך העבודה עם נציגי האוצר, השגרירויות הישראליות מסרבות לטפל במשלחות הספורט ובסידורי הביטחון. 4 משלחות בענפים שונים כבר ביטלו את נסיעותיהם או שיציאתן עוכבה
גילי כהן
15 ביולי 2019
21:08

בשל שביתת עובדי משרד החוץ, עובדי השגרירויות הישראליות ברחבי העולם אינם מבצעים הזמנות אבטחה למשלחות המגיעות לארצם ולא פועלים להמצאת אישורי נשיאת חימוש והליכים נוספים שגורמי ביטחון דורשים כדי לאפשר את הוצאתן של משלחות ספורט רשמיות. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11.


בשל השביתה, שב"כ אוסר על יציאתן של אותן משלחות לטורנירים בעולם. כך נמנעה יציאתן לטורקיה של משלחת כדורעף חופים, ומשלחת פראלימפית יצאה לירדן רק לאחר התערבות ברגע האחרון ובקשה מפורשת. ישנן עוד שתי משלחות עתידיות שאמורות לצאת בימים הקרובים, ועומדות בפני איסור כזה - משלחת קדטיות בכדורסל שאמורות לצאת לרומניה וסלובניה, ומשלחת אתלטיקה שאמורה לצאת לטורקיה.
חלק מהתחרויות נדרשות כדי לקבוע ניקוד עבור האולימפיאדה הבאה, ובמשרד התרבות והספורט מבקשים ממשרד החוץ להחריג את הנבחרות, ולאפשר להן לצאת להשתתף בטורנירים בעולם.

בשבוע שעבר פורסם כי עובדי משרדי החוץ והביטחון הודיעו שיפסיקו לטפל בכל נסיעות ראש הממשלה לחוץ לארץ עד להודעה חדשה במסגרת העיצומים על כוונת משרד האוצר לקצץ בתקציב הנציגים הרשמיים של המשרדים בחו"ל. הצעד הגיע לאחר שלפני כמה חודשים הוכרז סכסוך עבודה והשיח בין הצדדים לא צלח.

לפני כחודש הקימו ראשי הוועדים של משרד הביטחון ומשרד החוץ מטה מאבק משותף בו הכריזו על הפסקת הטיפול ברישיונות ייצוא ביטחוני, הפסקת הענקת אשרות תיירות ועבודה, למעט סיעוד, מהודו, סין וטורקיה. בנוסף הוחלט על הפסקת הנפקת דרכונים רשמיים.