הפגנת עובדי משרד החוץ

שגרירים קוראים לסגור נציגויות בעקבות הקיצוץ בתקציב משרד החוץ

שורה של דיפלומטים חתמו על עצומה בה ביקשו מיו"ר ועד העובדים לנקוט בכל הצעדים האפשריים, לרבות עצירת סיוע לישראלים בחו"ל ובלימת קמפיינים
עמיחי שטיין
19 ביולי 2019
13:56

שורה של דיפלומטיים ישראלים ברחבי העולם חתמו על עצומה שבה תמכו בסגירת נציגויות ובלימת סיוע לישראלים בחו"ל אם משרד האוצר לא יבטל את הקיצוץ המתוכנן בתקציב המשרד ובתקציבי ההוצאות של הנציגים הרשמיים. בין החתומים: שגרירי ישראל באוסטריה, צרפת, אוקראינה, קרואטיה ופולין. "בהתנהלותה הנוכחית, גורמת מדינת ישראל לחיסול המערך הדיפלומטי המקצועי ועומדת להפוך את ישראל למדינה היחידה שאיננה מנהלת יחסי חוץ בצורה סדורה", כתבו הדיפלומטים.

המכתב נשלח אל יו"ר ועד העובדים של המשרד, דנה בנבנישתי-גבאי, ובו הם מבקשים ממנה לנקוט בכל הצעדים האפשריים. "אנו דורשים כי הוועד לא יחריג דבר; כולל שירות קונסולרי וסיוע לישראלים בחו"ל, קמפיינים מדיניים בזירות האו"ם השונות, אשרות עבודה בישראל, אישורי יצוא ביטחוני, קידום עסקאות כלכליות, המאבק בתוכנית הגרעין האיראנית, מאבק ב-BDS וחיזוק תדמיתה של ישראל בעולם. עם מיצוי כל האפשרויות, אנו מציעים בכאב רב, כי ועד העובדים יורה על השבתת נציגויות ישראל בעולם". הנציגים דרשו מהוועד "לעמוד על כך כי ממשלת ישראל תיכנס לאלתר לשיח עם משרד החוץ, על הנהלתו ועובדיו, במטרה לשקם את מעמד המשרד ושליחיו".

בשבועיים האחרונים החלו עובדי משרד החוץ, הכלכלה והביטחון בעיצומים על רקע אותם קיצוצים בתקציב השליחים ואף הודיעו כי לא יעבדו על נסיעות ראש הממשלה המתוכננות לחו"ל. בנוסף, בשל ההשבתה, בשל השביתה, שב"כ אסר על יציאתן של משלחות ספורט ישראליות לטורנירים בעולם.