חפש
Languages
אורלי לוי אבקסיס
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אורלי לוי אבקסיס: לא פוסלת ישיבה בממשלת נתניהו

יו"ר גשר אמרה בריאיון לירון דקל כי אינה פוסלת את הליכוד או כחול לבן: "הקווים האדומים היחידים הם הנושא של כתב אישום". על הביקורת כלפי החיבור עם העבודה הוסיפה - "גם כשהייתי בישראל ביתנו העשייה שלי הייתה חברתית"
השבוע
19 ביולי 2019
20:37

יו"ר גשר  אורלי לוי אבקסיס לא פוסלת ישיבה בממשלת נתניהו. בריאיון לירון דקל הערב (שישי) אמרה לוי-אבקסיס כי "אני לא פוסלת את הליכוד ולא את כחול לבן. הקווים האדמים היחידים הם הנושא של כתב אישום". על הביקורת כלפי חיבורה עם מפלגת העבודה השיבה: "אני לא סובלת מפיצול אישיות. גם כאשר הייתי בישראל ביתנו העשייה שלי הייתה חברתית. זה לא שאין לי עמדות מדיניות, העמדות החברתיות הן הבוערות ואותן צריך לשים בפרונט".

לוי-אבקסיס התייחסה לחוק החסינות ואמרה כי במדינה והיועץ המשטי לממשלה יחליט כי יש צורך בהגשת כתב אישום, חוק חסינות לא יוכל להשקיט את הציבור. היא הוסיפה כי לא תתמוך בחוק כזה במידה ויועלה להצבעה. 

אמש הודיעה יחד עם יו"ר העבודה עמיר פרץ על ריצה משותפת בבחירות הקרובות. מפלגת גשר תקבל שלושה שיריונים ברשימה המאוחרת. לוי-אבקסיס לא תצטרף למפלגת העבודה אלא תחבור יחד עם מפלגת גשר, לאחר שפרץ הבטיח שמפלגת העבודה לא תתאחד עם מפלגות נוספות.

מאוחר יותר הצהיר פרץ כי הוא ולוי-אבקסיס לא יצטרפו לממשלה בראשות נתניהו. "שיהיה ברור: לא נשב בממשלה של נתניהו תחת כתב אישום! אין לי כל כוונה לרוץ לנשיאות. אנחנו מחוייבים להחלפת השלטון הרע והבאת תקווה לעם ישראל", כתב פרץ בחשבון הטוויטר שלו.