אריה דרעי
צילום: פלאש 90

ש"ס פתחה את מערכת הבחירות: "לא מחפשים חיבורים"

יו"ר המפלגה אריה דרעי חזר על ההבטחה לתמוך בראש הממשלה בנימין נתניהו - "חשבנו שזה נגד רצון העם לתת למישהו אחר להנהיג. הערכה שלי, הוא ירכיב את הממשלה הבאה"
עקיבא ווייס
22 ביולי 2019
13:32

יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי פתח היום (שני) את מערכת הבחירות של המפלגה ואמר: "אנחנו לא מזגזגים, לא מחפשים גימיקים ולא חיבורים". דרעי חזר על ההבטחה לתמוך בראש הממשלה בנימין נתניהו - "חשבנו שזה נגד רצון העם לתת למישהו אחר להנהיג. הערכה שלי, הוא ירכיב את הממשלה הבאה". 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

על תוצאות הבחירות באפריל ופיזור הכנסת הוסיף דרעי - "היינו צריכים להיות בעיצומה של פעילות אחרי ההישג הגדול שהבאנו, הממשלה לא קמה כי אלה שהתחייבו לשבת עם נתניהו החליטו לחזור בהם". יו"ר ש"ס הדגיש את תפקידה החברתי של המפלגה בבחירות הקרובות: "כחלון לא רץ בבחירות, כל הנטל החברתי נופל עלינו" ואף הוסיף כי ש"ס היא המפלגה החברתית היחידה בימין. 

בסקר כאן חדשות שפורסם אמש נובאו לש"ס 7 מנדטים, מדובר במנדט אחד פחות מהתוצאות בבחירות באפריל. בסוף השבוע פורסם כי ההחלטות בתיקים המתנהלים נגד דרעי ושר הרווחה חיים כץ יתקבלו לפני הבחירות. קיום שימוע נגדם עלול להשפיע על יכולתם לכהן כשרים בממשלה הבאה.

תיקו של דרעי נחשב קרוב יותר להחלטה, והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לזמנו לשימוע בעבירות מס ועבירות כלכליות, לאחר שסעיף השוחד ירד מהפרק. בפרקליטות נוטים לתמוך בכך שבמידה שייערך נגדו שימוע, דרעי לא יוכל לכהן כשר, בעוד שמנדלבליט חולק על כך.