שר הרווחה חיים כץ

הפרקליטות ליועמ"ש: להעמיד לדין את חיים כץ באשמת שוחד

פרסום ראשון: לפי עמדת הפרקליטות, שר הרווחה קידם הצעת חוק לטובת מקורבו, שניהל לכאורה עבורו את השקעותיו. אם מנדלבליט יקבל החלטה תוך שלושה שבועות, כתב האישום יוגש לפני הבחירות
תמר אלמוג
02 באוגוסט 2019
16:29

הפרקליטות השלימה את עבודתה בחקירת החשדות נגד שר הרווחה חיים כץ, והמליצה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להעמידו לדין באשמת שוחד ובאישומים נוספים - כך פורסם לראשונה היום (שישי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'. אם מנדלבליט יקבל את ההחלטה תוך שלושה שבועות, כתב האישום יוגש לפני הבחירות. 

בטיוטת כתב האישום נכתב כי מקורבו של שר הרווחה ניהל עבורות את תיק ההשקעות שלו, וכי העצות שקיבל השר הניבו לו מיליוני שקלים. בתמורה פעל השר כץ לכאורה לקדם את ענייניו של מקורבו ובכלל זה הצעת חוק העשוייה לשרתו, בלי לחשוף את ניגוד העניינים. באי כוחו של השר כץ טענו בשימוע שנערך לו כי אין בסיס משפטי או עובדתי לחשדות נגדו וכי הצעת החוק שהפכה לחוק היא לטובת הציבור בלבד. בעניין מקורבו, איש העסקים מוטי בן־ארי, נאמר כי מדובר ביחסי חברות בלבד.

אם היועמ"ש יחליט להאשים את כץ בשוחד, זו יהיה כתב אישום תקדימי שבו ניתן שוחד תמורת קידום חוק. מנגד, כץ טען בראיון לכאן רשת ב' שאם יוגש נגדו כתב אישום וההליך המשפטי יארך זמן רב, ישקול לבקש חסינות, שכן מדובר בפעולות שביצע כחבר כנסת.

במשרד המשפטים מסרו בתגובה: הפרסום על תיק חיים כץ כי אינו נכון וממליצים להמתין לפרסום מוסמך בנושא, כל פרסום אחר הינו באחריות המפרסם בלבד.