שר הרווחה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סייעות לילדים אלרגיים: כץ הבטיח להעביר תקציב לשנה הקרובה

למשרד החינוך חסרים כ־70 מיליון שקלים למימון יותר מ־3,000 סייעות לילדים אלרגיים מגיל 3 עד כיתה ב. אתמול הפגינו עשרות הורים מול ביתו של שר הרווחה
לירן כוג'הינוף
13 באוגוסט 2019
10:51

נמצא פתרון זמני לילדים הלוקים באלרגיה ולומדים במעונות היום: שר הרווחה חיים כץ התחייב הלילה (שלישי) כי יעביר את התקציב לסייעות לילדים האלרגיים במעונות. אתמול הפגינו כמה עשרות הורים לילדים הלוקים באלרגיה מול ביתו של כץ בשוהם, בעקבות הפצת חוזר של מנכ"ל משרד הרווחה ד"ר אביגדור קפלן, המבהיר כי לא יוקצו להם סייעות. 

השר יצא אל המפגינים ואמר להם כי הוא מבין את מצוקתם ויעביר את הסיוע, אך רק עד סוף השנה. למשרד החינוך חסרים כ־70 מיליון שקלים למימון יותר מ־3,000 סייעות לילדים אלרגיים מגיל גן עד כיתה ב. המחסור בתקציב לסייעות מצטרף למחסור גדול יותר של כחצי מיליארד שקלים לחינוך המיוחד. במשרד החינוך טוענים כי המחסור נובע מגידול משמעותי במספר התלמידים שזכאים לשירותי החינוך המיוחד.

נוסף על כך, במשרד מזהירים כי בין השאר צפויים שיבושים בשעות הטיפול וההוראה לתלמידי החינוך המיוחד שיופחתו, יהיו פחות ימי פעילות בחופשות, ילדים עם אוטיזם יישארו ללא מסגרת, תלמידים עם אוטיזם יקבלו ארבע שעות פחות, יווצר חוסר ב־350 כיתות לימוד, מחסור בשעות טיפול ובשירותים רפואיים וסייעות.