זירת הפיגוע ליד היישוב דולב בבנימין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פיגוע בדולב: אב ושני ילדיו נפצעו מפיצוץ מטען

מטען חבלה התפוצץ סמוך למעיין עין בובין שלמרגלות היישוב שבבנימין. מצבו של האב בינוני, בנו במצב קשה והבת במצב אנוש. צה"ל מנהל מצוד חשודים. תושבים הונחו להישאר בבתיהם | שידור חי
כתבי כאן חדשות
23 באוגוסט 2019
10:34
עודכן ב 12:19

אב ושני ילדיו נפצעו הבוקר (שישי) מפיצוץ מטען סמוך למעיין "עין בובין" שלמרגלות היישוב דולב שבבנימין. בני המשפחה: האב בן 46 נפצע בינוני והתקשר להזעיק את הכוחות, בנו (19) נפצע קשה, ובתו (17) נפצעה אנוש. האב ובנו פונו לבית החולים הדסה עין כרם. האב פונה בהכרה מלאה. 

כוחות הביטחון מנהלים מצוד באזור רמאללה. תושבי היישוב הונחו להישאר בבתיהם. דובר צה"ל מסר כי מדובר בפיגוע חמור. לדבריו, הפיגוע נגרם מהתפוצצות מטען מאולתר, ונבדק אם המטען הושלך או היה במקום. מצה"ל נמסר כי תוגברו כוחות באוגדת איו"ש ומבוצעות חסימות. כמו כן מבוצעות פעולות מודיעיניות על ידי אגף המודיעין והשב"כ.

פיגוע בבנימין - משדר מיוחד

בתגובה לפיגוע, קרא השר בצלאל סמוטריץ' להחזיר את המחסומים לשטח יהודה ושומרון. סמוטריץ' אמר בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב כי ביטחון התושבים הישראלים קודם לאיכות החיים של הפלסטינים וכי מבחינתו הם יכולים לחכות גם עשר שעות בדרכים ובמחסומים כדי להשיג ביטחון. ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), תושב היישוב, אמר בכאן 11 כי יש להגביר את השליטה ביהודה בשומרון ולחזק את ההתיישבות. לפני ארבע שנים נרצח במקום דני גונן בן 25 מלוד, שעל שמו נקרא המקום "מעיין דני".


בתחילת החודש נרצח דביר שורק, תלמיד ישיבה מגוש עציון. החשודים בביצוע הפיגוע, תושבי בית כאחל, נעצרו כעבור יומיים. מתחקיר הפיגוע עלה כי המחבלים נסעו במשך פרק זמן מסוים על ציר סמוך למקום הפיגוע בחיפוש אחר קורבן - ראיה לכך שהפיגוע היה מתוכנן ולא ניצול הזדמנות. בנוסף, ציר העלייה למגדל עוז, שבו בוצע הפיגוע, הוא כביש קצר וצר שבו לא נוסעים בדרך כלל פלסטינים.