ביירות
צילום: רויטרס

דיווח: התקיפה הישראלית בביירות נועדה לפגוע במתקן לדיוק טילים

לאחר התקיפה איים מזכ"ל חיזבאללה לנקום בישראל. ראש הממשלה נתניהו הגיב היום לאיום: מציע לו להירגע
בן יניב ומעיין אלטמן
27 באוגוסט 2019
15:02

מגזין "טיימס" הבריטי מדווח היום (שלישי) כי תקיפת המל"טים המיוחסת לישראל בביירות שלשום – פגעה במתקן לאחסון אמצעי לדיוק טילים. על פי הדיווח, המתקן שהותקף משדרג באופן משמעותי את יכולת הפגיעה של הטילים ארוכי הטווח. כזכור, לאחר התקיפה איים מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בנקמה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום לאיומים של נסראללה, ואמר בטקס הנחת אבן פינה בירושלים: "שמעתי את הדברים שלו. אני מציע לו להירגע. הוא יודע שישראל יודעת להגן על עצמה היטב ולהשיב כגמולה. ואני אומר גם ללבנון ולקאסם סולימאני היזהרו בדבריכם".


במקביל, שגריר איראן בלבנון, מוחמד ג'לאל פירוזניא, איים כי ציר ההתנגדות יגיב על הפעולות של ישראל: "ציר ההתנגדות בלבנון, סוריה וגם בפלסטין לא ישתוק על המעשים הישראליים המתמשכים", הדגיש פירוזניא והוסיף: "ציר ההתנגדות יגיב בצורה נחרצת ומדויקת כדי לשים קץ לפעולות הפראיות האלה".

ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי שוחח בטלפון עם שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ואמר לו כי "התוקפנות הישראלית באזור מיושב עלולה להוביל להסלמה מסוכנת שלא ניתן לחזות את תוצאותיה". אל-חרירי מסר ללברוב כי הוא הוא סומך על התפקיד של רוסיה כדי למנוע הידרדרות ולהעביר מסר ברור לישראל שעליה לחדול מהפרת הריבונות הלבנונית, כלשונו.

מוקדם יותר היום הוחלט בעקבות המתיחות והחשש מפעולת נקם להגביל את תנועת כלי הרכב לאורך הגבול הצפוני. זאת לאחר שמזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה איים לתקוף יעדים צבאיים בתגובה להתקפת הרחפנים. במקביל, אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי כוחות צה"ל נפרסו בגזרה הצפונית בכוננות גבוהה מאוד.