יו"ר זהות משה פייגלין
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יפרוש מהמרוץ? פייגלין נפגש עם רה"מ והודיע על התקדמות בנושא הקנאביס

יו"ר זהות לאחר שיחה עם נתניהו: "רה"מ נכנס בעובי הקורה וגיבשנו פתרון". פייגלין הבהיר כי יעלה את אופציית הפרישה בפני חברי מפלגתו אם דרישותיו יעוגנו בהסכם. מהליכוד נמסר: יש התקדמות משמעותית, כשיושג הסכם - נפרסם אותו
יערה שפירא
28 באוגוסט 2019
13:28

לאחר פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיע היום (רביעי) יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין כי יש התקדמות בנושא ביטול רפורמת הקנאביס וכי בעקבות זאת הוא שוקל את הסרת מועמדות המפלגה לכנסת. "מדובר בהצלת חיים", כתב פייגלין בהודעתו והבהיר כי אם יעוגנו דרישותיו בנושא הזה ובנושאים נוספים בהסכם, יתבקשו חברי מפלגתו להכריע אם לפרוש מהמרוץ לכנסת.

מהליכוד נמסר: ראש הממשלה משקיע מאמצים אדירים במטרה למנוע בזבוז קולות בימין. יש התקדמות משמעותית בין הליכוד לפייגלין וזהות. עדיין לא הושג הסכם וכשיושג - נפרסם אותו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"ראש הממשלה נכנס בעובי הקורה ותוך התייעצות עם גורמי מקצוע גיבשנו פתרון שמשמעותו היא לגליזציה של שוק הקנאביס בעבור החולים. כלומר, החולים יוכלו לרכוש את התרופה המגיעה להם מכל ספק בארץ ובעולם דרך בתי המרקחת וללא התערבות נוספת של היחידה לקנאביס רפואי", כתב יו"ר זהות.

שלשום אמר גורם בסביבתו של ראש הממשלה כי המגעים עם פייגלין קרובים לסיכום. נטען כי במסגרת המגעים, נתניהו הציע לפייגלין לפרוש מהמרוץ ולא להתמודד בבחירות הקרובות, ובתמורה ימנה אותו בממשלה שתוקם לשר כלכלי בכיר מבלי שיכהן כחבר כנסת. אתמול הגיב על כך שר התקשורת דודי אמסלם בכאן רשת ב והבהיר - "זו אגדה אורבנית הוא לא יקבל כלום".

בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתוכנית כאן הערב תקף אמסלם את פייגלין: "למה שהוא יקבל משהו? יש לו אחריות לאומית והוא יודע שהוא שורף קולות". אמסלם התייחס לפרסומים לפיהם ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע ליו"ר זהות לפרוש מהמרוץ ולא להתמודד בבחירות הקרובות, ובתמורה ימנה אותו בממשלה שתוקם לשר כלכלי בכיר מבלי שיכהן כחבר כנסת.