אלימלך

התפתחות בפרשת רצח נאוה אלימלך: המשטרה החזירה שני עגילים למשפחה

לפני חודש גופתה של אלימלך הוצאה מקברה לשם בדיקת דנ"א ואחיה סיפר לפני שבועיים כי הוא מעודד ואופטימי אחרי שיחתו עם חוקרי יחידת להב 433. אחיה של נאוה לכאן חדשות: "הם הוחזרו אתמול, לא אמרו לנו כלום - אבל אמא זיהתה את העגילים"
רועי ינובסקי והדס גרינברג
28 באוגוסט 2019
14:14

תעלומת רצח נאוה אלימלך: המשטרה החזירה למשפחתה של אלימלך זוג עגילים שהיה שלה. אלימלך נרצחה לפני 37 שנים בהיותה בת 12 בלבד. הרוצח לא נתפס עד היום. בתחילת החודש הוציאה המשטרה את עצמותיה מבית העלמין כדי לקחת ממנה דגימות דנ"א. על החקירה הוטל איסור פרסום.

אחיה של אלימלך סיפר לכאן חדשות: "העגילים הוחזרו אתמול, לא אמרו לנו כלום - אבל אמא זיהתה אותם". לפני כשבועיים סיפר האח כי חוקרי יחידת להב 433 במשטרה עדכנו אותו כי חלה התפתחות בפרשה. לדבריו, החוקרים לא פירטו אך הוא עצמו מעודד ואופטימי בעקבות הדברים. בדיקת הדנ"א לגופתה של אלימלך כבר התבצעה בארץ באמצעים מתקדמים.

ההחלטה להוציא את עצמותיה של אלימלך התקבלה לאחר בחינה מחודשת של ממצאים בתיק, שמהם עלה מידע לגבי חשודים פוטנציאלים ואחרים. עורך הדין עזריה זמיר, מי שהיה מפקד משטרת בת ים בעת הרצח, אמר כי הוא מעריך שהרצח לא היה על רקע חבלני או ביטחוני, אלא רצון לנקום במשפחה. בריאיון עם קרן נויבך בתוכנית "סדר יום", אמר זמיר: "מישהו רצה לפגוע במשפחה ולהעלים את הילדה".