הג'ודוקא האיראני סעיד מולאי באליפות העולם
צילום: אי-פי

פרישת הג'ודוקא האיראני: "צעדים מפוקפקים מצד התאחדות הג'ודו הבינלאומית"

לאחר שסעיד מולאי הפסיד באליפות העולם, לפי הערכות כדי להימנע ממפגש עם שגיא מוקי, ודווח כי ביקש מקלט מדיני בגרמניה, אמר שר הספורט האיראני: "נפנה לוועד האולימפי הבינלאומי בעניין"
עופר חלפון
31 באוגוסט 2019
16:38

באיראן התייחסו היום (שבת) לראשונה לפרשת הג'ודוקא האיראני סעיד מולאי, שככל הנראה אולץ להפסיד בחצי גמר אליפות העולם כדי לא לפגוש את האלוף החדש - הישראלי שגיא מוקי. שר הספורט האיראני אמר כי "מה שברור לנו הוא שראינו צעדים מפוקפקים מצד התאחדות הג'ודו הבינלאומית, שניסתה ליצור בעיות". זאת לאחר שאתמול דווח כי הג'ודוקא האיראני הגיש בקשה למקלט מדיני בגרמניה.

"עקבנו אחר העניין בימים רביעי וחמישי וגם מחינו בעניין זה", הוסיף שר הספורט האיראני בנושא. "הוועד האולימפי האיראני ישלח היום מכתב לוועד האולימפי הבינלאומי, יסביר את העניין ויבקש את התערבותו כדי למנוע את הצעדים הפוליטיים של התאחדות הג'ודו העולמית".

מריוס ויזר, יו"ר איגוד הג'ודו העולמי, אישר בריאיון לעיתון יפני כי הופעל לחץ איראני על מולאי להפסיד, והוסיף כי האיגוד יאפשר לג'ודוקא האיראני להתמודד באולימפיאדה בטוקיו בשנה הבאה עם משלחת הפליטים.

שלשום זכה מוקי באליפות העולם בג'ודו עד משקל 81 ק"ג שנערכה בטוקיו, יפן. מוקי גבר בגמר על יריבו הבלגי מתיאס קאסה וזכה במדליית הזהב. זו מדלייה ראשונה לישראל באליפות העולם הנוכחית, שנה לפני האולימפיאדה, ומדליה ראשונה של מוקי באליפות עולם - הישג השיא לג'ודוקא בן ה-27.