נתניהו, ארכיון
צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90

נתניהו תקף את בכירי קשת: משחירים את דמותי

ראש הממשלה תקף את ערוץ 12 בעמוד הפייסבוק שלו וטען כי "זה בפועל הרביעייה הסודית שמושכת בחוטים", כשכוונתו לראשי הערוץ • אתמול קרא להחרים את הערוץ בשל שידור הסדרה "הנערים" שאותה כינה "אנטישמית" • במקביל נדחתה עתירת הליכוד לעצור פרסום חומרי חקירת תיק 4000
יערה שפירא
31 באוגוסט 2019
21:41

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שבת) בחריפות פעם נוספת את ערוץ קשת 12 וטען כי "הם משחירים את דמותי כל יום". את ראשי הערוץ כינה "הרביעייה הסודית שמושכת בחוטים". אתמול פורסמו בחדשות 12 חומרים חדשים מחקירת תיק 4000, שמהם עלה שמנכ"ל משרד התקשורת דאז שלמה פילבר אמר בשיחה עם שאול אלוביץ כי "הושגו הבנות (בנושא מיזוג בזק-יס) בכפוף לאישור 'הבוס'", כשהכוונה הייתה לנתניהו. מוקדם יותר נדחתה עתירת הליכוד לעצור את הפרסום. 


"הם תקפו אותי גם אמש באולפן שישי, אפילו את הדיווח שלהם הם עיוותו", טען נתניהו בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלו. "הם עושים לי משפט שדה ערב בחירות, ניסיון להשחרה של הפרקליטות והתקשורת כדי להטות את תוצאות הבחירות".

"מי עושה את זה? זה לא רק גיא פלג, הוא בובה", המשיך נתניהו לתקוף. "זה בפועל הרביעייה הסודית שמושכת בחוטים - אבי וייס מנכ״ל חדשות 12, אבי ניר שמוביל את 'קשת', דרורית ורטהיים ויצחק תשובה - אף אחד לא בחר אותם, הם לא נותנים שיתחרו בהם כי הם מתנגדים לתקשורת חופשית. הם מדברים על עיתונות חופשית בזמן שהם מגוייסים לחלוטין לעשות פיגוע לדמוקרטיה הישראלית". 

נתניהו התייחס גם להחלטת יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר לאסור על הצבת מצלמות בקלפיות. "אני לא יכול להירגע מזה שכשאנחנו מביאים משקיפים עם מצלמות בכל הקלפיות ובכל המגזרים - אומרים לנו 'לא'״, אמר. "אומרים שזה נוגד את הפרטיות. אף אחד לא מצלם מאחורי הפרגוד, על איזו פגיעה בפרטיות מדברים? היועץ המשפטי והשופט מלצר החליטו אחרת. גונבים פה את הבחירות. אני פשוט נדהמתי מזה".

נתניהו קרא אתמול לחרם על ערוץ 12, לטענתו בשל הפקת הסדרה "הנערים" בשיתוף עם רשת HBO, שבמרכזה חטיפתו ורציחתו של הנער מוחמד אבו ח'דיר. בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו שעות ספורות לאחר עתירת מפלגת הליכוד לוועדת הבחירות המרכזית נגד חדשות 12, טען ראש הממשלה כי מדובר ב"ערוץ תעמולה" שהפיק "סדרה אנטישמית שמופצת בעולם ומוציאה שם רע ושקרי למדינת ישראל". נתניהו ציין כי הוא לא מופתע מכך שקשת "משחירה בשקר את דמותה של ישראל", שכן הוא רגיל לכך שהיא עושה לו את אותו הדבר.