חיילים
צילום: דובר צה"ל

המתיחות בדרום: צה"ל עצר ארבעה פלסטינים שחצו את גדר הגבול מעזה

החשודים, בני 13, נתפסו עם סכינים והועברו לחקירה. מוקדם יותר, כלי טיס ירה אל חוליית מחבלים ששיגרה רחפן נפץ מהרצועה
איציק זוארץ ומשה שטיינמץ
07 בספטמבר 2019
18:00
עודכן ב 20:30

המתיחות בדרום: לוחמי צה"ל עצרו היום (שבת) שלושה פלסטינים בני 13 עם סכין, שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה לשטח ישראל. בהמשך נעצר חשוד נוסף שחצה את הגדר בצפון הרצועה, ועליו נתפסו שני סכינים. החשודים נעצרו לאחר שהלוחמים כיתרו וסרקו את המרחב אליו חצו.

‏לפני זמן קצר, לוחמי צה"ל עצרו חשוד נוסף שחצה את גדר המערכת בצפון רצועת עזה לשטח ישראל. על החשוד נתפסו שני סכינים והוא הועבר לחקירת כוהב"ט.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על האירועים בדרום ואמר כי "חמאס אחראי לכל תוקפנות היוצאת משטח עזה. כל ניסיון לפגוע באזרחינו או בחיילינו - נענה ויענה בתגובה תקיפה".

מוקדם יותר, כלי טיס של צה"ל ירה אל חוליית מחבלים ששיגרה רחפן נפץ מדרום רצועת עזה לשטח ישראל. הרחפן הטיל ככל הנראה מטען חבלה באזור גדר המערכת ושב מיד לשטח הרצועה. אין נפגעים בקרב החיילים. נגרם נזק קל לרכב צבאי. בהמשך דיווחו מקורות בעזה על ירי פגזים של צה"ל אל עמדת תצפית של ארגוני הטרור בדרום הרצועה.

אמש תקף צה"ל מטרות צבאיות של חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה לשיגורן של חמש רקטות מעזה לשטח ישראל. אחת מהרקטות התפוצצה בשטח פתוח בשדרות וגרמה לשריפה, ללא נפגעים.