איילת שקד
צילום: גילי יערי, מארק ישראל סאלם, פלאש 90

שקד: החרדים בממשלה פחות יפריעו לנתניהו ליישם את תוכנית טראמפ

יו"ר ימינה טוענת כי זו אחת מהסיבות שגורמות ל-"איבה אישית" מצד ראש הממשלה כלפיה: "אנחנו לא רואים אותו תוקף את ש"ס ודרעי, יש סיבות אישיות ואידאולוגיות"
קלמן ליברמן
16 בספטמבר 2019
09:20

יו"ר ימינה איילת שקד טענה היום (שני) כי אחת הסיבות ל-"איבה האישית" מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו כלפיה נובעת מכך ש"החרדים בממשלה פחות יפריעו לו ליישם את תוכנית טראמפ". שקד הבהירה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב כי מדובר במתקפה אישית עליה ועל מפלגתה: "אנחנו לא רואים אותו תוקף את ש"ס ודרעי, יש סיבות אישיות ואידאולוגיות". 

האזינו לריאיון המלא עם איילת שקד:

אמש אמרה שקד בהצהרה לתקשורת כי יש "איבה אישית ולא רציונלית" המופנית כלפיה מטעם ראש הממשלה: "התחייבנו שנמליץ על נתניהו אז תפסיק כבר עם הקנבליזציה בתוך הגוש". בכיר ימינה נפתלי בנט, התייחס גם כן לנושא בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "יש פה רדיפה ברורה ורצון שניעלם מהפוליטיקה, גם איילת וגם אני". בנט הוסיף כי נתניהו הצליח למנוע מהם לעבור את אחוז החסימה בבחירות האחרונות.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שלל בתוקף את טענותיה של שקד בריאיון לאריה גולן: "זה מין ספין ייאוש שנועד למשוך תשומת לב ממש לפני הבחירות, כשרואים ירידה בסקרים". מהליכוד נמסר אתמול בתגובה להצהרת יו"ר ימינה: "גם שקד, שרק לפני חודשיים עוד ניסתה להצטרף לליכוד, יודעת שזה לא משנה אם המפלגה שלה תקבל מנדט יותר או פחות".