טראמפ וזלנסקי
צילום: אי-פי

דיווח: טראמפ הורה לפנס לבטל את נסיעתו להשבעת זלנסקי

על פי הדיווח, טראמפ הורה על הביטול לאחר שלחץ על סגנו לנסוע. בסביבת פנס מכחישים וטוענים כי הנסיעה בוטלה עקב "עניינים טכניים"
בן יניב
03 באוקטובר 2019
07:22

פרשת "אוקראינה גייט": נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הורה לסגנו מייק פנס לבטל נסיעתו להשבעת  נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי. על פי הדיווח טראמפ הורה לסגנו לבטל את נסיעתו לטקס השבעתו של נשיא אוקראינה החדש – לאחר שלחץ עליו שכן לנסוע לאירוע, כך דיווחו הלילה (חמישי) מקורות יודעי דבר לסוכנות הידיעות אי־פי. בסביבת פנס מכחישים את הידיעה וטוענים כי הנסיעה בוטלה בגלל עניינים טכניים.

בתוך כך, העיתון הלונדוני טיימס חשף אתמול כי טראמפ ביקש מראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, לסייע לשר המשפטים האמריקני, וויליאם בר, לחקור את מקורות הדוח של החוקר המיוחד רוברט מולר. דיווח זה מצטרף לבקשה דומה לכאורה שעשה טראמפ לראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון וככל הנראה לראשי מדינות נוספים בניסיון לערער על למסקנות הדוח שעסק בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות 2016.

במקביל, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יצא להגנתו של הנשיא האמריקני ואמר כי אינו רואה שום ראיה ללחץ שהפעיל לכאורה טראמפ בשיחת הטלפון עם נשיא אוקראינה זלנסקי. בשיחה ביקש טראמפ מעמיתו לפתוח בחקירה בעניינו של יריבו הדמוקרטי, ג'ו ביידן.