שלמה פילבר
צילום: פלאש 90

מנהל קמפיין הבחירות של הליכוד נחקר בחשד שהטריד את שלמה פילבר

בכירים נוספים במטה הליכוד נחקרו בלהב 433, בחשד שמיקמו רכב סמוך לבית עד המדינה בתיק 4000 וקראו קריאות נגדו. מטעמו של רה"מ נמסר: הרדיפה לא נפסקת לרגע
רועי ינובסקי
27 באוקטובר 2019
18:15
עודכן ב 19:48

בכירים במטה הבחירות הליכוד, בהם מנהל קמפיין המפלגה עופר גולן, נחקרו בימים האחרונים בלהב 433, בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר. החקירה החלה בעקבות סרטון שהופץ ברשת במהלך מערכת הבחירות האחרונה, ובו נראים אנשי מטה הליכוד לכאורה ממקמים רכב סמוך לביתו של פילבר, וקוראים קריאות כלפיו ברמקולים.

פילבר, ששימש כמנכ"ל משרד התקשורת, הוא עד מדינה בתיק 4000 - תיק וואלה-בזק, שבו מואשם כפוף לשימוע ראש הממשלה בנימין נתניהו. האנשים המופיעים בסרטון המדובר צועקים סמוך לביתו של עד המדינה: "מומו פילבר - מה הם עשו לך ששיקרת על ראש הממשלה. מה הבטיחו לך. תשמע מה שאתה אמרת לפני שהמשטרה לחצה עליך".

עו״ד עמית חדד, המייצג את עופר גולן, מסר בתגובה: "מדובר בהאשמות מופרכות וחסרות שחר שטוב היה אם לא היו נחקרות בכלל. בעוד שלמר גולן אסור להתבטא בנושא כדי שלא לשבש חקירה, דבר החקירה מודלף באופן לא חוקי. אין לנו ספק שבסופו של דבר התיק נגד מר גולן יסגר מהטעם הפשוט - הוא מעולם לא הטריד את עד המדינה פילבר או כל עד אחר".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לחקירה: "הרדיפה לא נפסקת לרגע. עוד לא יבש הדיו על אלף העמודים של טענות ההגנה שהגישו פרקליטיו של ראש הממשלה בשימוע, וכבר חוקרים את כל סביבתו הקרובה. המטרה ברורה - לנטרל את יכולתו של ראש הממשל להאבק בדעת הקהל מול שטפון ההדלפות הבלתי פוסק נגדו באמצעות פגיעה במקורביו. שערורייה".

מהמשטרה נמסר: "בימים האחרונים פתחה היחידה החוקרת בחקירה בחשד להטרדת עד. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה".