בהאא אבו אלעטא

בין עזה לדמשק: תקיפות נגד בכירי הג'יהאד האיסלאמי ברצועה ובסוריה

כוננות גבוהה לירי מאסיבי מעזה: לא יתקיימו לימודים בדרום וכן במבנים קלים בגוש דן. מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה: "נתניהו חצה את כל הקווים האדומים, נגיב בכוח"
סולימאן מסוודה
12 בנובמבר 2019
04:49
עודכן ב 07:40

בין עזה לדמשק: ישראל חיסלה הלילה (שלישי) בהא'א אבו אל-עטע, בכיר הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה. בד בבד, הותקף בדמשק ביתו של אכרם עג'ורי, יד ימינו של מנהיג הג'יהאד זיאד נחאלה. מוקדם יותר צה"ל ושב"כ הודיעו כי הותקף מבנה בו שהה מפקד בכיר בג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה בהאא אבו אל-עטא. בעקבות כך, בדרום בוטלו הלימודים. מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר: "הלילה סוכל המפקד הבכיר של הג'יהאד האיסלמי בעזה בהאא אבואל-עטא, שהיה אחראי לפיגועים רבים ולירי רקטות נגד מדינת ישראל בחודשים האחרונים והתכוון להוציא פיגועים מיידיים".

תחנת הרדיו של הג'יהאד האסלאמי הודיעה כי אל-עטא נהרג. מקורות פלסטיניים דיווחו כי במתקפה גם נפצעו שלושה בני אדם. מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה מסר לאתר "דאר אלחיאת": "נתניהו חצה את כל הקווים האדומים ונגיב בכוח".

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, סראיא אל-קודס, הודיעה בכרוז רשמי על מותו של אבו אל-עטאא. בכרוז מטעם הארגון נכתב כי הם מבטיחים "לצעוד בדרכם של המכובדים ולשחרר את כל פלסטין. תגובתנו תרעיד את היישות הציונית".