מוקדי פעילות במרחבים מוגנים באשקלון, הבוקר
צילום: משרד החינוך

היום השני ללחימה: איפה לומדים ואיפה לא

המשרד הודיע כי המערכת בגוש דן חוזרת לשגרה. לא יהיו לימודים בטווח של 40 ק"מ מהרצועה. מועצת מטה יהודה הודיעה כי הלימודים יתחילו היום בשעה 10:00
לירן כוג'הינוף ושרון עידן
12 בנובמבר 2019
20:04
עודכן ב 07:01

במרכז חוזרים ללמוד, בעוטף עדיין לא: בעקבות הנחיות פיקוד העורף משרד החינוך הודיע הבוקר (רביעי) כי הלימודים בגוש דן ובשפלה יתקיימו כסדרם. לעומת זאת, לא תיתקיימו לימודים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, כולל אזור דרום השפלה.

כ-300 אלף תלמידים לא ילכו לבית הספר ולגנים בעוטף עזה, אשקלון, אשדוד באר שבע, נתיבות, קריית מלאכי, קריית גת, אופקים, גן יבנה, באר טוביה, גדרה, יבנה, קריית עקרון ומזכרת בתיה. בנוסף, לא יתקיימו לימודים באוניברסיטת בן גוריון, במכללת ספיר ובקמפוסים של האוניברסיטה הפתוחה בדרום. מועצת מטה יהודה הודיעה כי הלימודים יתחילו היום בשעה 10:00.מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי הנחיות פיקוד העורף מאמש שרירות וקיימות. לדבריו היום יבחנו אם תתאפשר בדרום התכנסות של קבוצות קטנות במרחבים מוגנים או במקלטים, כדי לקיים פעילויות הפגה לילדים.

האזינו לריאיון המלא עם שמואל אבואב בכאן רשת ב

בתוך כך, תנועת הרכבות בכול הארץ פועלת כרגיל, למעט קו הנגב המערבי בו הופסקה בהנחיית גורמי הביטחון תנועת הרכבות בין תחנות אשקלון ובאר שבע. בשלב זה, תחנות שדרות, נתיבות ואופקים סגורות עד להודעה חדשה. כמו כן, קו רעננה מערב-באר שבע מרכז מסיים ומתחיל את נסיעתו בתחנת אשקלון.