צילום: גיל מיארה, מלאכי נוקד

ירי לעוטף ולמטה יהודה, חוליית שיגור בעזה נפגעה

יותר מ-220 רקטות נורו לעבר ישראל מאז אתמול • מטח כבד לעבר העוטף, אזעקות גם במטה יהודה • בעוטף עזה לא יתקיימו לימודים, בגוש דן - כרגיל • שליח האו"ם למזרח התיכון והמודיעין המצרי במאמצים להביא להפסקת אש | עדכונים שוטפים
כתבי כאן חדשות
13 בנובמבר 2019
06:16
עודכן ב 08:22

לאחר כמה שעות של שקט, הבוקר (רביעי) התחדש הירי, עם מטחים לעבר יישובי עוטף עזה, ואזעקות חריגות שנשמעו גם במועצת מטה יהודה, ומאוחר יותר גם ביישובים בשפלה. צה"ל חידש את התקיפות ברצועה. חיל האוויר תקף חוליית משגרים במרכז הרצועה וכן פעיל של הג'יהאד האסלאמי שנערך לירי רקטות. משרד הבריאות בעזה דיווח כי מאז תחילת הסבב עלה מספר ההרוגים בעזה ל-12. מספר הפצועים עומד על 50.

בתוך כך, העיתון הלבנוני אל-אחבאר דיווח כי מאז אמש פועל המודיעין המצרי בניסיונות להגיע לרגיעה. חמאס הסכים להתחיל במגעים ראשונים אך אמר כי הדבר תלוי בעמדת הג'יהאד האיסלאמי ואילו בג'יהאד סרבו לתיווך לחלוטין. שני הארגונים העבירו מסרים לפיהם עוד מוקדם לדבר על הפסקת אש, ב-48 השעות הראשונות לאחר החיסול של ישראל. בתוך כך, בחמאס יצרו קשר גם עם שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב ועם השליח הקטרי, מוחמד אל-עמאדי. שמעון מיג'אן.שליח האו"ם למזרח התיכון.

דובר צה"ל הדי זילברמן אמר הבוקר כי בצבא מעריכים שהג'יהאד האסלאמי מתכוון להמשיך בירי, וכי "היום יהיה ירי יותר סדור, עם תוכניות אש פחות ספורדיות. הג'יהאד מתנהל בצורה מדודה ומנהל את משק הרקטות שלו למספר ימי קרב". בנוסף אמר זילברמן כי בג'יהאד ממשיכים לנסות לבצע ירי נ"ט וצליפה, ולא רק לשגר רקטות. זילברמן אמר כי מתחילת הסבב נורו כ-220 רקטות לעבר ישראל, והוסיף כי בצה"ל עיבו את מערך ההגנה באזור גוש דן.