בנימין נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

חזרה לשגרה בדרום | נתניהו: "מטרות המבצע הושגו"

המעברים ארז וכרם שלום יחזרו לשגרה, כמו גם החזרת מרחב הדיג ל-15 מיילים ימיים. ראש הממשלה: "אנחנו יכולים להגיע לכל אחד, אפילו במיטתו"
משה שטיינמץ, כרמלה מנשה ועמיחי שטיין
14 בנובמבר 2019
15:38

דובר צה"ל מסר היום (חמישי) כי בתום הערכת מצב בפיקוד הדרום ובפיקוד העורף הוחלט להסיר את כלל המגבלות באזור עוטף עזה ומערב לכיש. גם המעברים ארז וכרם שלום יחזרו לשגרה, כמו גם החזרת מרחב הדיג ל-15 מיילים ימיים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפעולה הצבאית בעזה במהלך סיור ביטחוני בסוללות כיפת ברזל: "האויבים שלנו קיבלו את המסר – אנחנו יכולים להגיע לכל אחד, אפילו במיטתו". נתניהו אמר כי מטרת המבצע הייתה חיסולו של בכיר הג'יהאד האיסלאמי בהאא אבו אל-עטא והוסיף: "יחד איתו חוסלו עשרות מחבלים וגם עשרות מטרות תשתית חשובות של הג'יהאד האסלאמי". 


לאחר שהבוקר נכנסה לתוקפה הפסקת האש בין ישראל לג'יהאד האסלאמי, מטח רקטות נורה לעבר יישובי עוטף עזה ונתיבות. בצה"ל מסרו כי הופעלו התרעות במרחב העוטף וכי זוהו חמישה שיגורים, ששניים מהם יורטו. לא נרשמה תגובה ישראלית.

דובר צה"ל הדי זילברמן אמר מוקדם יותר כי הפעולה "חגורה שחורה" השיגה את כל יעדיה ביומיים. "המהלך הצבאי נוהל בשני היבטים: 1. הבידול בין חמאס לג'יהאד האסלאמי. 2. עוצמת האש שצה"ל הפעיל על הגי'האד" מסר.

שלשום לפנות בוקר חיסלה ישראל את אל-עטע ברצועת עזה. בד בבד, התקבלו דיווחים בדמשק, על תקיפה של ביתו של אכרם עג'ורי, יד ימינו של מנהיג הג'יהאד זיאד נחאלה. זמן קצר לאחר מכן ארגון הטרור החל בירי על יישובי הדרום וגם על גוש דן והשפלה.

במהלך היומיים האלה, נורו 450 רקטות לעבר ישראל. על פי צה"ל כ-60% נורו לשטח פתוח ו-90% יורטו על ידי כיפת ברזל. על פי דיווחים בעזה נהרגו 34 בני אדם ברצועה. מצה"ל נמסר כי לפחות 25 מההרוגים היו מחבלים.