חברי הרשימה המשותפת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הרשימה המשותפת: נתניהו חצה כל גבול בהסתה, קיבלנו עשרות איומים ברצח

במפלגה קראו לנשיא המדינה וליועמ"ש להתערב: "נתניהו ממשיך להסית נגד הציבור הערבי כולו, מפיץ שקרים וטוען שחברי הכנסת של הרשימה תומכים בטרור"
ערן זינגר
17 בנובמבר 2019
16:13

הרשימה המשותפת אומרת כי בימים האחרונים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, חצה "כל גבול בהסתה המסוכנת והפראית" נגד חבריה. בהודעה שפרסמה היום (ראשון), הרשימה המשותפת אומרת כי "נתניהו, שעשה ויעשה הכל כדי לשמור על כסאו, ממשיך להסית נגד הציבור הערבי כולו, מפיץ שקרים וטוען שחברי הכנסת של הרשימה תומכים בטרור". 

המפלגה קראה לנשיא המדינה, ראובן ריבלין, וליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להשמיע את קולם נגד ההסתה, "שהובילה לקבלת עשרות איומים ברצח" כלפי חברי הרשימה.

"נתניהו ביקש: תימנעו בהצבעה ותקבלו מה שתרצו"

נתניהו תקף ביממה האחרונה את יו"ר כחול לבן בני גנץ בטענה שהאחרון מתכוון להקים ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת. ואולם יו"ר רע"מ, ח"כ מנסור עבאס, סיפר בכתבה ששודרה ב"השבוע" בכאן 11 בספטמבר האחרון, כי מקורבי ראש הממשלה, בהם ח"כ מיקי זוהר, ניהלו מו"מ עם ח"כים ערבים אחרי הבחירות באפריל כדי שיאפשרו הקמת ממשלת 60 של הימין והחרדים.


"הוא ביקש, בואו תימנעו בהצבעה על ממשלת ה-60 ובתמורה מה שאתם רוצים", סיפר עבאס. "אז הכנתי מסמך. אם הוא היה מקבל אותו אני הייתי ממשיך הלאה. אבל הוא היה משנה את הדרך שלו, ולא נשאר בנימין נתניהו".

שלושה ימים לפני שידור הכתבה, חשף חבר הכנסת היוצאת מרע"מ עבד אל חכים חאג' יחיא, כי ל(נתן) "אשל ומיקי זוהר היו הרבה שיחות עם מנסור עבאס לפני פיזור הכנסת. הוא אמר את הדברים בשיחת מתיחה ברדיו קול חי, אז התחזה השדר יהודה שוקרון לראש הממשלה וביקש מחאג' יחיא את תמיכת רע"מ-בל"ד בו אצל נשיא המדינה.

ח"כ זוהר לא הכחיש את הדברים ומיהר להגיב בציוץ: "אחלה מתיחה, חבל שהם לא האריכו אותה כדי להבין מהח"כ לשעבר עד כמה הם כועסים עלינו על כך שראש הממשלה דחה בתוקף את כל ההצעות שלהם. הכול ידוע, נפגשתי עם נציגיהם לבקשתם, הם העבירו בקשות וכולן נדחו על הסף על ידי ראש הממשלה. הפעם המקרה שונה, הם שיתפו פעולה עם כחול לבן ותמכו בהם להקמת הממשלה".