מיקי זוהר, בנימין נתניהו ויולי אדלשטיין בכנסת
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בכירים בליכוד פנו לנתניהו וביקשו להפסיק את המתקפות על מערכת אכיפת החוק

לטענת הבכירים, המקורבים לראש הממשלה, מתקפות אלו יפגעו בליכוד. זאת על רקע הבקשה מחברי המפלגה להשתתף בהפגנת התמיכה בנתניהו בתל אביב
מיכאל שמש
26 בנובמבר 2019
20:26

בכירים בליכוד המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו פנו אליו ביממה האחרונה, וביקשו ממנו להפסיק את המתקפות על מערכת אכיפת החוק. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.


לטענת אותם בכירים בליכוד, ההתקפות על מערכת אכיפת החוק יפגעו קשות במפלגה, ועלולות גם לפגוע בראש הממשלה באופן אישי. הפנייה לנתניהו נעשתה על רקע הבקשה שהופנתה לחברי הליכוד להשתתף בהפגנת התמיכה בראש הממשלה המתקיימת הערב בתל אביב, תחת הכותרת "עוצרים את ההפיכה השלטונית".

בהפגנה הערב ברחבת מוזיאון תל אביב, קוראים המשתתפים: "שי ניצן לחקירה" ו"העם דורש צדק חברתי". זאת במחאה על ההחלטה על כתב אישום נגד נתניהו בתיקים 1,000, 2,000 ו-4,000.


היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן החלו להסתובב בלוויית מאבטחים. בתיעוד מאירוע פתיחת השתלמות של הפרקליטות באילת, נראים מנדלבליט וניצן עם אבטחה צמודה.

היועץ עצמו נשא דברים בהשתלמות השנתית של פרקליטות המדינה באילת. "אני שומע איומים, שקרים והכפשות חסרות ביסוס. זה פשוט מזעזע. העובדה שפרקליט המדינה שי ניצן ופרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי מסתובבים עם מאבטחים רק בגלל שמילאו את תפקידם – בלתי מתקבלת על הדעת", אמר.


מנדלבליט ציין: "בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה של כולנו. הוא עומד בראש הדרג המדיני, שאותו אנחנו משרתים. פרקליטות המדינה לא נמצאת חס וחלילה בעימות עם ראש הממשלה או עם מי משרי הממשלה".